Ericsson NP40 VOIP Gateway
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 10 of 10
Ericsson NP40 VOIP Gateway

Merhabalar Ericsson NP40 VOIP gateway kullanan veya bu cihaza ait dökümanı olan varmı ?

CINOCINO is offline Member

Default Ericsson NP40 VOIP Gateway

Merhabalar

Ericsson NP40 VOIP gateway kullanan veya bu cihaza ait dökümanı olan varmı ?

ilker61 is offline Onursal Üye - Emektar

bu tür marka cihazların kataloglarını piyasada kolay kolay bulamazsın.zaten dışarıya katalog verilmesi yasaktır.ama ericssonda çalışan birine rastlarsan el altı ulaşabilirisn ancak.

Internette konfigrasyonla ilgili hiç bir şey bulamadım
    Yapmak istediğim şu / Cihaz üzerinde Sip userlar oluşturarak "3CX Phone " programı ile LAN dan register olabiliyor ve local arama yapabiliyorum Fakat FXO karta takılı olan hattan arama yapamıyorum

Yardımcı olmak isterseniz Teamviwer ile bağlantı sağlayabilirim

ilker61 is offline Onursal Üye - Emektar

Anladım yalnız benim ,ses konusunda bir bilgim yok malesef.yalnızca döküman konusunda uyarmak istedim.çünkü daha önce ericsson sdh cihazlarıyla ilgili bir dökümana ihtiyacım olmuştu.hiçbiryerde bulamamıştım.dediğim gibi o sistemi kullanan ve de ericsson'da çalışan bir arkadaşınız olmadığı müddetçe biraz zor.kolay gelsin size.

voip is offline Moderator

Cihaz hem FXO hem FXS mi ? Eğer böyle ise FXO takılı hattan arama yapamamanızın sebebi inbound çağrıları prefix ile karşılayamamanızdan kaynaklanıyor.Bunun için çağrıyı voip gateway üzerinden prefix ile gönderip aynı prefix i kullanmış olduğunu sip server üzerinden match etmeniz gerekmektedir.debug çıktılarına bakarakta bu farklılığı görebilirsiniz.
    Dont try this on your SIP devices ;-) :

Merhaba
    Cihazda fiziksel olarak

1 FXS
    1 FXO
    4 LAN Ethernet
    1 WAN Ethernet portları mevcut

Cihaz üzerinde 10 Sip user oluşturabiliniyor

1 - ) 3 cx softphone ile cihaza register olabiliyorum , diğer oluşturduğum numaraları ve FXO hatta takılı olan hattan 9 ile hat alarak dış arama yapabiliyorum ama fxo hattan gelen aramaları cevaplayamıyorum ?

2 - ) Cihazı adsl modeme bağlayarak dışardan cihaza register olamıyorum UDP 5060 portu yönlendirdim ama olmadı sonrasında tüm tcp ve udp portları yönlendirdim fakat yine register olamadım ?

Adsl hatta udp 5060 ve / veya gerekli olan portlar kapalı olabilirmi ?

sanmıyorum bu cihazın konfigurasyonu ile alakalıdır.Gelen aramaları cevaplayabilmeniz için ilk önce arama başatıp logları kontrol etmeniz gerekiyor.

Bağlanıp , bu konuda yardımcı olmanız mümkünmü

malesef burdaki görevimiz sorunların ve çözümlerinin özellikle herkez tarafından görülmesi bilinmesidir.Kullanıcılara özel destek veremiyoruz.Ancak her türlü sorunuzu bilgimiz dahilinde yanıtlamaya çalışırız.

Nasıl istersen hocam

Cihaz hakkında internette döküman olmadığı için Cihaz hakkında tam olarak bilgi sahibi olduktan sonra döküman yazmayı düşünüyorum

+ Reply to Thread

Bookmarks