Donanım İhtiyaçları
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Donanım İhtiyaçları

Arkadaşlar herkese merhaba, Birkaç konuda fikirlerinizi ve önerilerinizi almak istedim. Forumda epey araştırdım ama bazı konularda takıldığım kısımlar var. Öncelikle ne yapmak istediğimi anlatayım. Kullanmakta olduğumuz 100 adet telefon numarası

abdierol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Donanım İhtiyaçları

Arkadaşlar herkese merhaba,

Birkaç konuda fikirlerinizi ve önerilerinizi almak istedim.
    Forumda epey araştırdım ama bazı konularda takıldığım kısımlar var.

Öncelikle ne yapmak istediğimi anlatayım.

Kullanmakta olduğumuz 100 adet telefon numarası var.
    Bunlar uydu bağlantısı üzerinden benim bulunduğum yere yönlendirilmiş durumda.
    Cisco 2801 Router üzerinde yaptığımız tanımlarla santral bağlantısını da gerçekleştirerek ofislere dağıttık.
    Santral olarak Nortel kullanıyoruz.

Yapmak istediğim şey ise, bir adet Asterisk kurulu PC'yi bu sistemin içerisine dahil etmek ve 4 tane Internet Telefon hattını da kullanıma sokmak.
    Ayrıca, Asterisk'in bazı özelliklerini de kullanabilmek istiyorum.
    Örneğin Karşılama mesajı, telesekreter özelliği ve sesli mesajların email'e iletilmesi gibi.

Ancak, yapılandırmayı nasıl yapacağımı tam çözemedim.
    Cisco Router'dan direk aktif olan santrale gidiyor bütün telefonlar.
    Araya bilgisayarı koyarak, santral ve router üzerinde ne gibi değişiklikler yapmam ve bilgisayar için hangi donanımları almam gerekiyor. Nasıl bir yapılandırma olmalı.

Nasıl bir yol izlemem ve nelere dikkat etmem gerektiği konusunda önerilerinizi alabilir miyim?

Teşekkürler,

voip isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

cisco router üzerinden yada direk device üzerinden h323 veya sip çağrılarınızı yine cisco router üzerinden asterisk e yönlendirmeniz gerekir.IVR ve diğer isteklerinizi Freepbx veya buna benzer yazılımlarla halledebilirsiniz.Bunların hepsinin olduğu trixbox işinizi görebilir.
    Dont try this on your SIP devices ;-) :

+ Konuyu Cevapla