Cisco Unified Wireless IP Phone 7921G'yi Fabrika ayarlarına döndürme
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco Unified Wireless IP Phone 7921G'yi Fabrika ayarlarına döndürme

Merhaba Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Cisco Unified Wireless IP Phone 7921G Serisi Telsiz Telefonumuz var telefon ile bazen konuşma yaparken ses kesilmesi ve arıza sesi veriyor. bu her zaman tekrarlamıyor.

desberado isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Smile Cisco Unified Wireless IP Phone 7921G'yi Fabrika ayarlarına döndürme

Merhaba Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.

Cisco Unified Wireless IP Phone 7921G Serisi Telsiz Telefonumuz var telefon ile bazen konuşma yaparken ses kesilmesi ve arıza sesi veriyor. bu her zaman tekrarlamıyor. Aklıma telefonu fabrikasyon ayarlarına çekmek geliyor. fakat çözüm olacakmı? Fabrikasyon ayarlarına çekersem diğer 7911 Sabit IP Telefonlar gibi direkt olarak call manager üzerindeki image'dan reboot edip imagenı çekip otomatikmen çalışır duruma geçecek midir? konuyla alakalı yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

Muhtemelen factory default yapmak sorunu çözmeyecektir ama yinede bir denemek lazım. bence yaşanılan sorun ap sinyalinin düşük olduğu yerlerde cızırtı veya ses kesilmeleri oluyordur ?

1. Power on the phone. (telefonu açın)
    2. Press the down arrow on the four-way button.(aşağı ok butonuna basarak..)
    3. Press 1 to select Phone Settings.( Settings/ayarlar menüsüne girin )
    4. Type **2 (star star two) ( yıldız + yıldız + iki butonlarını tuşlayın )
    5. The phone will ask "Start factory reset now?". Select Yes. (menü ekranında factory reset butonu çıkacaktır okeylediğinde resetlenir)

resetledikten sonra 3-4 dakika "upgrading firmware" yazısı çıkar ve telefon normal bir şekilde açılır. bununla birlikte ap'e bağlanabilmek için ssid ve key girmeni gerekecektir ayarlar sıfırlandığı için.

kolay gelsin..
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

desberado isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Resetleme yaptıktan sonra SSID ve Voice key'i Call Manager üzerinden mi girmek gerekecek yoksa access pointler üzerinde mi? eğer call manager üzerinden girmem gerekecek ise ........../............./................./ gbi sadece adımları yazmanı rica edebilirmiyim. Access Point'ler üzerinden ise onu bakarım. Selamlar...

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

teelefonla ap'e bağlanacaksın sonuçta.
    ap de oluşuturlan key ve ssid yi girmelisin.

Kolay gelsin
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

+ Konuyu Cevapla