FXS To FXS Konfigurasyonu - FXS To FXS Arama Nasıl Yapılır ? FXS , FXS Nedir ?
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.
FXS To FXS Konfigurasyonu - FXS To FXS Arama Nasıl Yapılır ? FXS , FXS Nedir ?

FXS to FXS arama yapmak istiyorum.Konfigürasyonu aşağıdaki gibi yaptım. 10 numaralı portdan 11' ii arayabiliyorum. dial-peer voice 1 pots destination-pattern 10 port 0/0 dial-peer voice 2 pots destination-pattern 11 port

o.yaz Guest

Post FXS To FXS Konfigurasyonu - FXS To FXS Arama Nasıl Yapılır ? FXS , FXS Nedir ?

FXS to FXS arama yapmak istiyorum.Konfigürasyonu aşağıdaki gibi yaptım. 10 numaralı portdan 11' ii arayabiliyorum.

dial-peer voice 1 pots
    destination-pattern 10
    port 0/0

dial-peer voice 2 pots
    destination-pattern 11
    port 0/1

Bu konfigürasyonda; 10 numaralı telefonu açtığımda , numara çevirmeden direk 11 nolu telefonu araması için gereken komut nedir, bulamadım. Yardım eder misiniz ? Teşekkür ederim.
    SAYGILARIMLA.

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Bu şekilde bir özellik yok diye biliyorum ama voice konusuna hakim arkadaşlar daha net bişiy söylerler...
    Mr.google knows everything , ask to him...

o.yaz Guest

Teşekkür ederim...
    Başka fikirleri olan arkadaşlardan da yardım bekliyorum.
    saygılar.

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

Bende hiç duymadım varmıymış böle bişi yoksa hayal ürünü mü ?

ve birde merak ettim; 10 numaralı telefonu açıp, otomatik olarak 11 nolu numarayı aratmandaki amaç nedir peki.
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Merhaba;

bu istediğinizi yapabilmeniz için call manager üzerinde Private Line Automatic Ring-down konfigürasyonunu yapmanız gerekli. Bunun içinde call manager üzerinde pattern, CSS, translation pattern oluşturmanız gerekmekte. Konuyla ilgili olarak size bir link gönderiyorum inceleyin faydası olucaktır.

Cisco PLAR configuration

o.yaz Guest

Sanayi otomasyonu, özel uygulamalarında kullanılmakda , ve müşteri bunu istemekte. E&M ses konfigürsyonlarında kullanılmakdadır. e&m eski bir teknoloji olduğu için ben ,FXS to FXS yazdım...araştırdım ve ben sorumun cevabını buldum. Herkese teşekkür ederim..

+ Konuyu Cevapla