2 2600 arasında LL üzerinden VoIP
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
2 2600 arasında LL üzerinden VoIP

Selamlar, Arkadaşlar cevaplayabilecek olan varsa çok sevinirim. Şöyleki elimde iki adet Cisco 2600 var ve aralarında da LL hat var. Arkalarında FXO/FXS kartlar falan. Benim voice konusunda herhangi bir tecrübem

dayt Guest

Standart 2 2600 arasında LL üzerinden VoIP

Selamlar,
    Arkadaşlar cevaplayabilecek olan varsa çok sevinirim.
    Şöyleki elimde iki adet Cisco 2600 var ve aralarında da LL hat var. Arkalarında FXO/FXS kartlar falan. Benim voice konusunda herhangi bir tecrübem olmadığı için sizlere sormak istedim. Bunları kullanarak 2 lokasyon arasında telefon görüşmelerini sağlamam gerekmekte. Bunu nasıl yapabilirim?
    Teşekkürler...

dayt Guest

kimsenin bir fikri yok mu ya en azından LL için dikkat etmem gereken birşey varmı onu söyleyebilen var mı

voip isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

ortamda bir adet softswitch olursa güzel olur.Openser yada asterisk yada call manager.FXS portları sadece analog telefonlar için ise çağrıları h323 yada sip üzerinden softswitch e yönlendirir sinyalleşmeyi softswitch üzerinden yapabilirsin.Şayet ip telefon kullanacaksanız 2600 lere gerek dahi yok ortamda 1 sip server yeterli.Yada softswitch olmadan 2600 to 2600 fxs analog telefonlardanda çağrıları birbirine yönlendirerek de yapabilirsiniz.

not:hattın LL veya başka birşey olması önemli değildir.
    Dont try this on your SIP devices ;-) :

+ Konuyu Cevapla