Call Manager Incoming Call Problemi
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Call Manager Incoming Call Problemi

Selamlar, call manager kurulumunda call manager uzerinden disariyi aramaya calistigimiz zaman herhangi bir sorunumuz bulunmuyor fakat disaridan iceriyi aradigimizda aradiginiz numara yanlistir hatasiyla karsilasiyoruz. daha once bu tarz bir hata

world isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Call Manager Incoming Call Problemi

Selamlar,

call manager kurulumunda call manager uzerinden disariyi aramaya calistigimiz zaman herhangi bir sorunumuz bulunmuyor fakat disaridan iceriyi aradigimizda aradiginiz numara yanlistir hatasiyla karsilasiyoruz. daha once bu tarz bir hata ile karsilasan var mi? Incoming call icin gerekli tum ayarlari yaptik fakat numarayi aradigimizda bi turlu hat dusmuyor ve aradiginiz numara yanlistir hatasini aliyoruz. Bu konuda yardim edebilecek arkadaslara simdiden cok tesekkurler...

syslog2 Guest

incoming call için nasıl bir ayar yapmak gerekiyor. ben de aynı sorunu yasıyorum.h323 trunk hattı üzerinden başka bir cihazı arayıp konusabiliyorum fakatbana çağrı gelmiyor logları nereden bakabilirim.
    Teşekkürler.

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

selam;

bahsetmiş oldugunuz problem için incelemelerinizi voice gateway üzerinde yapmanız gerekiyor ve şu durumda detaylı bilgi almadan bir yorum yapamayız. Öncelikli olarak dışarıdan gelen çağrının voice gateway üzerinde yakalanıp CM üzerinden ilgili dahililere yönlendirilebilmesi için dial-pper pots ve voip configlerinin tam olması lazım... Bu configlerinizi kontrol ederek debug çıktılarıyla çağrı geçişindeki aşamalarını incelemenizi tavsiye ediyorum

+ Konuyu Cevapla