CUCM 'de Phone Template'i
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
CUCM 'de Phone Template'i

Merhaba. Elimdeki iki adet 7965 e sip fw yükleyeceğim. Bu iş için daha önce denediğim 3. parti tftp programları ile bu işi yapamadım. CUCM ile yapmak istiyorum. CUCM içinde Migrate

dijital74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart CUCM 'de Phone Template'i

Merhaba. Elimdeki iki adet 7965 e sip fw yükleyeceğim. Bu iş için daha önce denediğim 3. parti tftp programları ile bu işi yapamadım. CUCM ile yapmak istiyorum. CUCM içinde Migrate Phones - SCCP to SIP yolunu takip ettim. O da cihazlar için phone template istedi. Phone template içinde bir sürü ayar var. Ben de ilk defa bu işle uğraştığım için birşeyler yaptım ama sonrasında telefonlar CUCM e register olmadılar. Ben de VMware den CUCM 'i geçmişe döndürerek bu işten sıyrıldım.

Phone template içindeki ayarları öğrenmek telefona daha iyi hakim olabileceğimiz anlamına geliyor sanırım. SCCP fw makine üzerinden telefona yapılabilecek bir çok ayarı kısıtlıyor. Zaten ben de cihazları ileride CUCM den bağımsız sip ile kullanma niyetindeyim.

SIP fw yüklü cihazda kullanılabilecek örnek bir "Phone Template" istiyorum. Bu bağlamda ekran görüntüsü ya da bir video işime çok yardımcı olacaktır.

ydev isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

selamlar

ortamda cucm varsa cucm ye yüklediğin firmware otomatik çekecektir senin ekstra birşey yapmana gerek yok

öncelikle cucm nin versiyonuna uygun ve telefonun modeline göre cucm ye ip telefon için firmware geçmen gerekiyor ,
    daha sonra cucm ile ip phone versiyonlarını karşılaştırman gerekli telefonlara uyumlu olması için

tftp ile telefonu firmware update yaparsın ama yapsan bile telefon cucm'ye bağlı olduğu için yinede cucm deki yazılımı çekecektir

istediğin yazılımları cisconun download bölümünden bulup indirebilirsin

dijital74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

CUCM in içinde sip fw var. Fakat telefonları sip'e döndürmek için bir "phone template" seçmemizi şart koşuyor. Sip için phone template oluşturma işi biraz detaylı bir iş.

+ Konuyu Cevapla