CUCM Demo License
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Polo2002
CUCM Demo License

Merhaba. VMWare eSXI test servere CUCM 10.5.2 yi kurdum, fakat 60 günlük demo versiyon gösteriyor. Bu lisansi süresiz yapabilme imkani varmi? Crack yada baska bir yöntemi varmi? Her 60 günde

Polo2002 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart CUCM Demo License

Merhaba.

VMWare eSXI test servere CUCM 10.5.2 yi kurdum, fakat 60 günlük demo versiyon gösteriyor. Bu lisansi süresiz yapabilme imkani varmi? Crack yada baska bir yöntemi varmi? Her 60 günde yeniden CUCM i kurmak zahmetli ve uzun is.

Tesekkür ederim.

xxcaglar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

yeniden kirmana gerek yok kullanmaya devam et henuz crack gibi bise yok bulamazsin

Sent from my iPhone using Tapatalk

The system is operating on demo licenses that will expire in 58 days. Add this system to a Cisco Prime License Manager and install sufficient licenses to cover its usage before expiration in order to avoid losing the ability to provision users and devices.

A 60 day grace period allows administrators to add users even if insufficient licenses exist within the ELM license pool. If sufficient licenses are not available once the 60 day grace period expires, then the Unified Communications application(s) will no longer allow any further changes; however, the application(s) will continue to function with no loss of service.

CUCM calismaya 60 gün sonrada devam ediyor, fakat herhangi bi degisiklik yapmaya, eklemeyede izin vermiyor.

xxcaglar isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

ben yapiyorum kendi lab im da. hic olmadi bi kac tane snapshot alirsin ordan yine devam edersin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tesekkür ederim. Artik bu sekilde idare etmeye calisirim.

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

Selam,

Fiziksel sunucuda 60 günlük demoyu uzatabilmenin en kolay yolu, cucm tarihini 40-50 gün öncesine çekmek tabi eğer lab için kullanıyorsanız. Sanal sunucu üzerinde kullanıyorsanız xxcaglar'ın da bahsettiği gibi snapshot alıp ordan geri dönmek daha kolay olur.

Kolay gelsin.
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

Bi zamanlar Cisco dan Lab Lisansi alabiliyorduk, 150 Device Lisansi olmasi lazim. Bu secenek hala mevcutmu?

CUCM i VMWare de shutdown yaptiktan sonra, Windowsta CMD ile CUCM in kurulu oldugu klasöre girip, copy /b *.* +,, bu komutu verince, tüm CUCM VMWare dosyalarini aktuel tarihe aliyor. Bu sekilde tekrar dan lisans 60 gün uzuyor.
    xxcaglar likes this.

+ Konuyu Cevapla