Cisco 7961G, IP Telefon Register
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 7961G, IP Telefon Register

Merhabalar Elimde Cisco 7961G Ip telefonu var. Bu telefonun ayarlarini manuel olarak tftp serverimden telefona yukluyorum. Sip server olarak Grandstream in UCM6102 kullaniyorum. Ama bir turlu bu telefon register olmuyor.

mahirtahiroglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco 7961G, IP Telefon Register

Merhabalar Elimde Cisco 7961G Ip telefonu var. Bu telefonun ayarlarini manuel olarak tftp serverimden telefona yukluyorum. Sip server olarak Grandstream in UCM6102 kullaniyorum. Ama bir turlu bu telefon register olmuyor. Yardimci olabilecek bir arkadas varmi ?

salihugur isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Normalde Cisco telefonlar CUCM a mac uzerinden register olur. Ama diğer santraller asterix vs. mac authentication u yapmaz. kullanıcı adı ve şifreye bakar. ve cisco da SPA serisi haric kullanıcı adi ve şifre yazabileceğim biryer yok bildiğim kadariyla. Belki kullanıcı adi ve şifreyi config e gömmen gerekebilir.

Hypnotic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Co Administrator

Selam,

- telefon ip alıyor mu? alıyorsa aldığı ip adresini tftp serverdan pingleyebiliyor musun?
    - Dhcp server içerisinde dns veya domain name bilgisi girilmesi gerekebilir. (ihtimal)
    - Option 150 bilgisi ile tftp ip adres bilgisi girilmiş durumda mı dhcp server içerisinde?

bunları kontrol ederseniz sorununuz çözülür veya en azından bir noktaya kadar mantığını kavramış olursunuz konunun.

kolay gelsin.

+ Konuyu Cevapla