GNS3 Router Console Problemi...
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 3 of 3
GNS3 Router Console Problemi...

Arkadaşlar herkese merhaba. Öncelikle konu için yanlış bölümü seçmiş olabilirim, tam olarak nereye açacağımı bilemedim, şimdiden özür dilerim. Sorunum GNS3 'de Router için açtığım konsolda. Şöyle ki; GNS3'de topoloji yaptıktan

sekobas is offline Junior Member

Exclamation GNS3 Router Console Problemi...

Arkadaşlar herkese merhaba.

Öncelikle konu için yanlış bölümü seçmiş olabilirim, tam olarak nereye açacağımı bilemedim, şimdiden özür dilerim.

Sorunum GNS3 'de Router için açtığım konsolda. Şöyle ki; GNS3'de topoloji yaptıktan sonra eğer router'ın konsol ekranını (superputty veya putty kullanıyor) kapadığımda ve tekrar açmak istediğimde ekran açılıyor ancak router'a bağlantı kurulamıyor. Güncel GNS3 programında mesela, 1700 serisi router 'da konsolu açamıyorum, bağlantı koptu diyor putty'nin başlığında. Mecburen 7200 serisi ios ile çalışıyorum. Ancak bu sefer de konsolu kapatıp açtığımda bir daha router komut satırına gelemiyorum.

Anlayacağınız GNS3'ü sağlıklı şekilde kullanamıyorum.

İşletim Sistemi: Windows 7 Ult.
    İşlemci : AMD
    Ram : 4 GB
    GNS3 Versiyonu : 1.4.2 ( Bu versiyon sanal makine kurdurdu, ve her açtığımda sanal makineyi de açıyor otomatik olarak.)
    Diğer Versiyon : 0.8.7. (Daha çok bu versiyonu kullanıyorum.)

Güncel versiyon ısrarım yok, GNS3 düzgün çalışsın yeter diye düşünüyorum.

Bilgisayarı GNS3'ü düzgünce kurmak ve kullanmak adına formatladım, temiz bir kurulum yaptım, sorunlar yine aynı.

Bu sıkıntıları gidermek adına bana yol gösterebilecek, bilgi verecek arkadaşlar var ise çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

sekobas is offline Junior Member

Yok mu tecrübe eden, her türlü önerilere açığım.

ebfo45 is offline Senior Member

Başka IOS lar ile deneyin.

+ Reply to Thread

Bookmarks