VLAN Access Lists (VACLs) Yasaklama
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
VLAN Access Lists (VACLs) Yasaklama

Merhaba Arkadaşlar, Şirkette kullandığımız cisco sw üzerinde bir vlan diğer vlanlar ile konusmasını yasaklamak istiyorum. Sadece belirttiğim ipler ile konuşması gerekiyor. Nasıl yapabilirim destek verebilirmisiniz. Teşekkürler. Örneğin : VLAN 5

mesuth isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart VLAN Access Lists (VACLs) Yasaklama

Merhaba Arkadaşlar,

Şirkette kullandığımız cisco sw üzerinde bir vlan diğer vlanlar ile konusmasını yasaklamak istiyorum. Sadece belirttiğim ipler ile konuşması gerekiyor. Nasıl yapabilirim destek verebilirmisiniz. Teşekkürler.

Örneğin : VLAN 5 172.17.5.254 255.255.255.0 ( sadece 172.17.8.1) ipsi ile konusacak.

Acces list araştırdım ama bilgim olmadığı için yetersiz kalıyor

İyi çalışmalar.

sekobas isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Farklı vlan'lar normalde birbirleri ile zaten görüşmezler. Yani birinci isteğiniz oldu. Belirttiğiniz ip ler ile nasıl konuşur henüz öğrenmedim. Ancak belirttiğiniz vlan'lar ile görüşmesini istiyor iseniz ki belirttiğiniz ip ler ile konuşması gerekiyor demeniz başka vlan'lar ile konuşması anlamına gelir, o halde Layer 3 bir cihaza (multilayerswitch veya router) ihtiyacınız var demektir. *

Göz atmanızı önereceğim 1. konu : Vlanlar arası iletişim
    Göz atmanızı önereceğim 2. konu : ULAK-CSIRT

*: Yukarıdaki yorumu yapan kişi network hususlarında öğrenme aşamasında olup, verdiği bilgilerde eksiklikle/yanlışlıklar olabilir.

Alıntı mesuth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Şirkette kullandığımız cisco sw üzerinde bir vlan diğer vlanlar ile konusmasını yasaklamak istiyorum. Sadece belirttiğim ipler ile konuşması gerekiyor. Nasıl yapabilirim destek verebilirmisiniz. Teşekkürler.

Örneğin : VLAN 5 172.17.5.254 255.255.255.0 ( sadece 172.17.8.1) ipsi ile konusacak.

Acces list araştırdım ama bilgim olmadığı için yetersiz kalıyor

İyi çalışmalar.
    Farklı vlan'lar normalde birbirleri ile zaten görüşmezler. Yani birinci isteğiniz oldu. Belirttiğiniz ip ler ile nasıl konuşur henüz öğrenmedim. Ancak belirttiğiniz vlan'lar ile görüşmesini istiyor iseniz ki belirttiğiniz ip ler ile konuşması gerekiyor demeniz başka vlan'lar ile konuşması anlamına gelir, o halde Layer 3 bir cihaza (multilayerswitch veya router) ihtiyacınız var demektir. *

Göz atmanızı önereceğim 1. konu : Vlanlar arası iletişim
    Göz atmanızı önereceğim 2. konu : ULAK-CSIRT

*: Yukarıdaki yorumu yapan kişi network hususlarında öğrenme aşamasında olup, verdiği bilgilerde eksiklikle/yanlışlıklar olabilir.

Konuya gönderdiğim esas mesajım onaya gitti, moderatörlere yazdığım mesaj sayfada gösterildi. Moderatörler onayladıktan sonra okunur hale gelir umarım.

+ Konuyu Cevapla