Cisco 2950 Konfigürasyon Sıfırlama
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 2950 Konfigürasyon Sıfırlama

Merhabalar...Okulumuzda 2950 sw var bi fabrikadan aldığımız fakat fabrikanın konfigi ile açılmakta cihaz. Ben flash_init ile enable ve console parolalarını resetledim fakat hala açılışta user authentication sıkıntısı yaşanmakta ve giriş

lefter isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco 2950 Konfigürasyon Sıfırlama

Merhabalar...Okulumuzda 2950 sw var bi fabrikadan aldığımız fakat fabrikanın konfigi ile açılmakta cihaz. Ben flash_init ile enable ve console parolalarını resetledim fakat hala açılışta user authentication sıkıntısı yaşanmakta ve giriş yetkiniz yok banner i ile sistemi açamamaktayım. Ayrıca birçok konfig. de mevcut içinde ben bu sw en rahat nasıl resetlerim ve tüm konfig. i ilk konumuna getirebiliri?

a.guven isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Merhaba,

Önünde mode tuşu vardı sanırım. Orada rommon mode'a geçip şifreyi kırabilirsiniz. Bunu da config dosyasının ismini değiştirerek yapabilirsiniz. Bundan sonra cihaz açıldığında " erase startup-config" diyerek config'i sıfırlamış olursunuz.

lefter isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Alıntı a.guven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Önünde mode tuşu vardı sanırım. Orada rommon mode'a geçip şifreyi kırabilirsiniz. Bunu da config dosyasının ismini değiştirerek yapabilirsiniz. Bundan sonra cihaz açıldığında " erase startup-config" diyerek config'i sıfırlamış olursunuz.
    teşekkür ederim kolay bir şekilde hallettim ek olarak vlan.dat dosyasınıda silerek konfigürasyondaki vlan bilgilerini sildim tekrar sağolun

+ Konuyu Cevapla