CCIE için bilgi
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
CCIE için bilgi

Selam arkadaşlar, öncelikle konuyu doğru yeremi açtım yanlış yere mi açtım bilemiyorum en çok buraya bakılıyor diye ve genel bir başlık olduğu için buraya açayım dedim konuyla alakası yoksa admin

Hraggy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart CCIE için bilgi

Selam arkadaşlar,

öncelikle konuyu doğru yeremi açtım yanlış yere mi açtım bilemiyorum en çok buraya bakılıyor diye ve genel bir başlık olduğu için buraya açayım dedim konuyla alakası yoksa admin arkadaşlar başka yere taşıyabilirler konuyu.

ben ccna r&s ve ccnp r&s için kursa gittim ve şu anda konuları pekiştiriyorum. amacım ccie e kadar uzanmak ama şu anda bir iş tecrübem yok, yakın zamanda hayırlısıyla bir işe başlamayı düşünüyorum. ccie r&s için ise daha kursa gitmeyi erken buluyorum çoğu yerden okuduğum kadarıyla sıkı bir iş tecrübesi gerekiyor ccie için ama o zamana kadar da başka kurslara yönelmeyi düşünüyorum. mesela sizce voice, security, wireless, service provider ya da data center kurslarından
    hangisine gidersem benim ccie rs olmamda bir katkı sağlar? bazı yerlerden okuduğum kadarıyla service provider eğitimlerinin ccnp nin 2. versiyonu olduğu ve ccie e çok katkı sağladığını okudum.

umarım sorumu anlatabilmişimdir, şimdiden sağolun.

tataroktay isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart ...

Barış nerdesin..

Bu sorunun cevabı sende..

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba

oktay güldürdün beni

CCIE guzel bir hedeftir ancak günümüzde CCIE RS olan birisine sadece R/S işi yaptırılmıyor. Genelde R/S, Security ve Wireless bir kişi, Voice/Video bir kişi şeklinde çalıştırılıyor.
    SP de durum biraz daha farklı orada ise projeler büyük oldugundan bir projede bile birden fazla SP ci çalışabiliyor. Bence çok iş tecrübelesine takılma çünkü sıfır iş tecrübesiyle CCIE alanlar var bunu biraz açayım; iş tecrübesi dedigin nedir? bence yaptıgın her lab bir iş tecrübesidir ayrıca herhangi bir network işinde çalışarak ccieden uzaklaşadabilirsin de bu tamamen gireceğin işin niteliğiyle iligli... Kafanda iş tecrübesi olayını yenebiliyorsan CCIE ye devam et çünkü bence bir engel yok ancak yenemiyorsan CCNA Security, Voice, SP öneriririm. Voice konusunda da temel bilgi sahibi olman ileride seni bir adım öne taşıyacaktır. Ya da begenip sırf voice üzerinede gidebilirsin. Sonucta baktığımızda bir konuda uzman, fakat diger teknolojilerden de (Security, Voice, Wireless, DC, SP) anlaman gerekiyor.

İyi günler
    www.cliguru.com

Hraggy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Soul öncelikle teşekkürler.

mesajından sanki voice i öne çıkardığını sezdim. şu anda sektörde voice açığı mı var? ya da ileride voice çok mu gelişecek?

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba,

Herhangi bir egitimi/alani on plana cikartmiyorum. Bence securitynin onemi artacak ama herhangi birisine digerinden iyi diyemem voice cok guzel bir alan. Ayrica RS zaten herdaim var.
    www.cliguru.com

+ Konuyu Cevapla