VPN Bağlantısı
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16
Like Tree7Likes
VPN Bağlantısı

Ya ben bunu daha once sormayi akil edemedim. biliyorsunuz akk diye bir bela var. ttnette netlimitsiz paketinde eger 39 kusur tlye anlastiysaniz yeni donemde, belli bir kota var (en son

sickness is offline Senior Member

Default VPN Bağlantısı

Ya ben bunu daha once sormayi akil edemedim. biliyorsunuz akk diye bir bela var. ttnette netlimitsiz paketinde
    eger 39 kusur tlye anlastiysaniz yeni donemde, belli bir kota var (en son 50 kusur GB idi ). ay icinde o kotayi astiginizda mesela 8 Mbps ise abonelik baglanti hiziniz, otomatikman 1 Mb'e dusuyor. (3'e cikarmislardi ama sonra yine indirmisler)

VPN ile biz her ne kadar trafigi sifrelemis olsak da, isp bizim indrdigimiz data boyutunu hala goruyor mu?

trunkmode is offline Administrator

kota hesabında şifreli yada şifresiz data alış verişi baz alınmaz ki nasıl böyle bir kanıya vardınız : )

Nexus is offline Administrator - Founder

Kacis yok herturlu )))
    trunkmode likes this.
    “Bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan…”

GhoSt is offline Senior Member

e ondan sonrada neden iş bulamıyorum diyorsun
    Safa likes this.
    Mr.google knows everything , ask to him...

Nexus is offline Administrator - Founder

Quote Originally Posted by GhoSt View Post
    e ondan sonrada neden iş bulamıyorum diyorsun
    Abi senin bu yorumu okuduktan sonra konuyu sickness'in actigini farkettim vallahi
    “Bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan…”

Hypnotic is offline Co Administrator

zaten soru çok falsolu gelmiş.

vpn ? adsl kota?

sanırım şunu demek istiyor.

vpn ile şirkete vs bir yere bağlı iken dosya indirdiğinde kotadan yiyor mu demek istiyor

@Ghost sana katılıyorum
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

trunkmode is offline Administrator

okumak araştırmak uygulamak en sonunda sormak güzel şey

Hypnotic is offline Co Administrator

//
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

sickness is offline Senior Member

hepinizi tebrik ediyorum. arastirirken dogru kelimeleri kullanamazsaniz bulamayabiliyorsunuz. ya da o an kafa ittirmemistir.

benim sordugum soru akillica ama biraz sacma gorunuyor.

Sordugum sey, tam olarak, VPN uzerinden cikinca kotadan yiyip yememek degil. VPN etkinlestirdigim andan itibaren, ISP benim izledigim, indirdigim dosyalarin boyut takibini yapabiliyor mu? mesela etkinlestirdim. trafigim sifrelendi. ardindan, youtube'a girdim video izledim sonra playdotaya girdim sayfa goruntuledim, gittim diablo 3 starter edition indirdim. Benim BU ESNADA, ISP tarafindan kota takibim yapilabiliyor mu?

Sordugum sey,

GhoSt is offline Senior Member

Quote Originally Posted by sickness View Post
    hepinizi tebrik ediyorum. arastirirken dogru kelimeleri kullanamazsaniz bulamayabiliyorsunuz. ya da o an kafa ittirmemistir.

benim sordugum soru akillica ama biraz sacma gorunuyor.

Sordugum sey, tam olarak, VPN uzerinden cikinca kotadan yiyip yememek degil. VPN etkinlestirdigim andan itibaren, ISP benim izledigim, indirdigim dosyalarin boyut takibini yapabiliyor mu? mesela etkinlestirdim. trafigim sifrelendi. ardindan, youtube'a girdim video izledim sonra playdotaya girdim sayfa goruntuledim, gittim diablo 3 starter edition indirdim. Benim BU ESNADA, ISP tarafindan kota takibim yapilabiliyor mu?

Sordugum sey,
    Kriptolamanın ne olduğunu azıcıkta olmuş anlasan bunu sormazdın , ben sana etrafı gazete kağıdıyla çevrilmiş bir içecek kutusu versem onun kolamı,meyve suyumu vs mi olduğunu bilemezsin ama kutuyu tartarsan bilmemkaç gr diyebilebilirsin
    Öyle bir mantık kurmuşsun ki sanki vpn yapınca kaç bit/saniye yada kaç paket geçtiğini anlayamayacak cihaz !
    MCyagli and Nexus like this.
    Mr.google knows everything , ask to him...

+ Reply to Thread
Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks