Paketleri Firewall'a Girmeye Zorlama
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 3 of 3
Paketleri Firewall'a Girmeye Zorlama

Merhaba; Öncelikle, umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Şöyle bir topoloji üstünde çalışıyorum. 10-15 tane vlan'lı bir network olacak. Bunların core switch'te catalyst interface'leri(svi) olacak. Switch üzerinde herhangi bir dinamik routing

psax is offline Member

Default Paketleri Firewall'a Girmeye Zorlama

Merhaba;

Öncelikle, umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Şöyle bir topoloji üstünde çalışıyorum. 10-15 tane vlan'lı bir network olacak. Bunların core switch'te catalyst interface'leri(svi) olacak. Switch üzerinde herhangi bir dinamik routing protokolü çalışacak. Sorum şu, svi'dan çıkan paketleri doğrudan firewall'a göndereceğim, o da iç network'lerden birisine ya da internete'e gönderecek. dinamik routing kullandığımız zaman, iç network'ten iç network'e doğrudan atlama olacak. Benim istediğim paketlerin firewall üzerinden geçmesi.

Doğrudan paketleri firewall'a atabilecek, policy routing yada switch'i L2 çalıştırmadan bir yöntem var mıdır? route-map kullanmak istemiyorum. Bir yerden sonra route tablosu anlamını yitiriyor bence...

GhoSt is offline Senior Member

Transparent (layer2) modda çalışan bir firewall uygulanabilir , cisco için söylüyorum vlanlar için context ler oluşturulup trafik bu şekilde sanal firewall lar üzerinden geçirilebilir
    Mr.google knows everything , ask to him...

psax is offline Member

"vlan context" nedir. Kısaca bilgi verebilir misiniz? Hangi tür cihazlarda desteklenir. Dökümanda atabilirseniz çok iyi olur.

+ Reply to Thread

Bookmarks