Cisco BRAS Cihazları
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco BRAS Cihazları

Merhabalar, Firma olarak ISS ve STH kapsamında yetkilendirilmiş bulunmaktayız. Yakın gelecekte müşterilerimize VAE modeli ile xDSL hizmetleri sunacağız. Ancak pazarda çok yeniyiz ve her türlü donanım ve profesyonel danışmanlık/destek hizmetlerine

rotaa Guest

Question Cisco BRAS Cihazları

Merhabalar,

Firma olarak ISS ve STH kapsamında yetkilendirilmiş bulunmaktayız.
    Yakın gelecekte müşterilerimize VAE modeli ile xDSL hizmetleri sunacağız. Ancak pazarda çok yeniyiz ve her türlü donanım ve profesyonel danışmanlık/destek hizmetlerine ihtiyacımız var.

Konuyla ilgili olarak 2 sorum var;
    - Cisco'nun BRAS ürünleri var mı?
    - Ücreti dahilinde tüm network kurulumumuzu config edecek ve bize danışmanlık/teknik destek sağlayacak daha önce VAE konusunda çalışma yapmış tecrübeli arkadaşlar arıyoruz.

Mesajın altına yanıt veya özel mesaj şeklinde iletişime geçerseniz memnun olurum.

Şimdiden değerli vaktinizi ayırıp vereceğiniz cevaplarınız için teşekkür ederim!

Sinan-

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba

Cisco BRAS cihazları olduğu gibi genelde Ericsson (Smartedge) cihazlarıda kullanılmaktadır. Cisconun 7200 cihazlarını BRAS olarak yapılandırabilirsiniz. Ancak size önerim ölçeklendirme açısından ericsson cihazlarına yönelmeniz olacaktır.
    Şirketiniz il olarak nerede olacak?
    www.cliguru.com

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Mr.google knows everything , ask to him...

rotaa Guest

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim..

Şirketimiz şimdilik sadece Manisa ili merkez ve ilçelerinde hizmetler sunacaktır.
    Yani sandığım kadarıyla sadece Manisa Turk Telekom'da 1 adet BRAS cihazımızın bulunması yeterlidir, yanlış mıyım?

Bu konuda bu cihazların kurulumu, ayarları, uzaktan teknik destek ve danışmanlık hizmetleri alabileceğimiz şahıs veya firmalar önerebilir misiniz?

Saygılar

ebfo45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

@rotaa , BRAS cihazlarla ilgili bilgim yok ama Manisa merkezde öğretmenim. Ciscoyu CCNA seviyesinde biliyor ve öğretiyorum. Keşke o kadar bilseydim. Ama bildiğim kadar yardımcı olurum

ebfo45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Tabi bu arada ttnetten ucuz verir iseniz ilk müşteriniz benim .

rotaa Guest

Hocam fiyatları düzenleyen kurumlar yüzünden sözleşmesiz fiyatlar tüm markalarda dikkat ederseniz her paket için aynı :-)

Ancak bizim ilerleyen dönemlerde diğer bağlantı çeşitlerimiz olacak, o zaman fiyatları belirleme şansımız daha yüksek olacak ancak Manisa merkeze ne zaman yayılırız bilemiyorum.
    Ya da 24 aylık sözleşme yapabilirsek diğer markalardan daha makul fiyatlara verebiliriz :-)

MCyagli isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

mrb,

dslam cihazina da ihtiyaciniz olacak .
    Mehmet Ceyhan YAĞLI
    I learn, I teach
    MCyagli

rotaa Guest

Merhabalar, TurkTelekom toptan satış direktörlüğüne bu olayı danıştım bugün ancak DSLAM zaten telekoma aitmiş ve servis sağlayıcının DSLAM kurma yükümlülüğü yokmuş. SSG veya BRAS dediler bize ancak MCYagli siz neden DSLAM dediniz?

MCyagli isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Alıntı rotaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, TurkTelekom toptan satış direktörlüğüne bu olayı danıştım bugün ancak DSLAM zaten telekoma aitmiş ve servis sağlayıcının DSLAM kurma yükümlülüğü yokmuş. SSG veya BRAS dediler bize ancak MCYagli siz neden DSLAM dediniz?
    Mrb,

Dslam Türk Telekoma ait olabilir. Bu şu anlama gelecektir. Siz zaten müşteriden telekoma kadar TT alt yapısını kullanıyorsunuz.

SOnrasında ise BRAS a kadar yine TT nin DSLAM inin kullanaacksınız.

Ev --- Mahalledeki Kutular ---- Dslam --- Acayip Switchler --- BRas --- ISP nin çıkışı ...

Ancak büyük firmaların kendi DSLAM leri olur. Hatta POP larda kendi cihazları olur.Hatta ve hatta Kendine ait POP bile olabilir.

Sanırım yapılacak iş ayrı bir DSLAM sahibi olmanızı gerektirecek bir iş degil.

Bras konusunda ise 7200 cihazların kullanılabileceği belirtilmiş ...
    Mehmet Ceyhan YAĞLI
    I learn, I teach
    MCyagli

+ Konuyu Cevapla