Gümrük Islemleri.
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13
Gümrük Islemleri.

Merhaba, - Yurtdisindan alinan elektroinik esyalar Türkiyeye giris yaptiginda, acaba gümrükte ne gibi islemlere ugruyor? - Gümrükte ne kadar ücret talep ediliyor? - Yapilan gümrük ücretlendirme satin alinan malin faturasindaki

hb1989 is offline Senior Member

Default Gümrük Islemleri.

Merhaba,

- Yurtdisindan alinan elektroinik esyalar Türkiyeye giris yaptiginda, acaba gümrükte ne gibi islemlere ugruyor?
    - Gümrükte ne kadar ücret talep ediliyor?
    - Yapilan gümrük ücretlendirme satin alinan malin faturasindaki ücrete göremi yapililiyor?

Bu konuda bilgisi olan arkadaslar varmi?

Tesekkür ederim.

GhoSt is offline Senior Member

beyannamesi,vergisi vs si burdan satın almayla aynı fiyata gelir nerdeyse
    Mr.google knows everything , ask to him...

Cisco nun 2. el makinalari e-bay de cok uyguna bulunuyor. Ama gümrükte masraf cok oluyorsa, degmez o zaman. Tesekkürler GhoSt.

challanger is offline Senior Member

Gönderen eğer hediye olarak gönderirse gümrükten direk geçiyor galiba.Türkiye'ye uygun kargo ücreti ile gönderen bir satıcı ile görüşmende fayda var.Biz 80$'lık elektronik bi kit ketirtmiştik sadece ürün+kargo ücreti verdik.Bence araştırmanda fayda var

ipekmecit is offline Administrator - Founder

100 ya da 150 doların altındaki ürünler gümrükten direk geçiyor diye biliyorum.
    Ama DHL'den bir arkadaş, bunun bazen değişebildiğini 100 doların altındaki ürünlerin bile gümrükte kalabildiğini söylemişti.
    Cisco cihazlar gerçekten de e-bay'de çok uygun fiyatlı.

ebfo45 is offline Senior Member

En iyisi Amerikadan gelen birisi koltuğunun altına kıstırıp gelecek.

Ben makinalari ebayden aliyorum sürekli, cok uygun. 100 yada 150 dolar alti gümrüge tabi degil yazmis bi arkadas, ama bu ücretlendirme neye göre? Makinanin sifir bedeline göremi, yoksa aldigimiz satis bedeline göremi?

ipekmecit is offline Administrator - Founder

Quote Originally Posted by hb1989 View Post
    Ben makinalari ebayden aliyorum sürekli, cok uygun. 100 yada 150 dolar alti gümrüge tabi degil yazmis bi arkadas, ama bu ücretlendirme neye göre? Makinanin sifir bedeline göremi, yoksa aldigimiz satis bedeline göremi?
    öncelikle 150 euro imiş, dolar değil onu düzelteyim.
    Satın aldığınız cihaza ödediğiniz tutar 150 euro'nun altında ise gümrükten direk geçebiliyor,
    ama bazen de geçemiyor.
    Tuaf nedenlerden dolayı bazen gümrüğe takıldığı oluyormuş, yani çok kesin birşey yok.

Hypnotic is offline Co Administrator

Selamlar,

Ben fiyat sınırlaması olduğunu duymamıştım. Bir arkadaşım 1500 liralık saati 550 liraya almıştı ebaydan. Sorunsuz geçmişti. Gelen ürünün boyutu, hacmi, ağırlığı, gibi özelliklere bakılıyor diye biliyorum ama emin değilim.
    Ayrıca böyle bir durumda gelen cihazlar gümrükten sorunsuz geçse bile, cihazların sağlamlığına/sorunsuz çalıştığına nasıl güvenebileceksiniz? işin birde bu boyutu var.

İyi Çalışmalar.
    //
    Ben senin beni pingleyebilme ihtimalini sevdim.
    Ben seninle bir gün bir debug çıktısında,
    Ben seninle sadece bilmek zorunda kalanların bildiği bir routing tablosunda olabilme ihtimalini sevdim.
    //

Isin saglamlik boyutuna bakmak elbetteki güzelde fiyat farki cok olunca o seylerde göze alinabiliyor. 70-80 GBP ye 2651XM i alabilirmisin TR den? Adamlar ebay de garanti veriyor makinanin durumu hakkinda. Ben simdiye kadar ne aldiysam problemsiz cikti. Elbetteki sans isi bu seyler. Ama bence ebay den almaya deger gümrük problemi olmazsa.

+ Reply to Thread
Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks