İnternette yavaşlama
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
İnternette yavaşlama

Arkadaşlar çözemediğim bir durum var ve bana bu konuda yardımcı olmanızı ricaediyorum bazen öğle oluyorki bir tane web sayfası bile açamıyorum acayip yavaşlama oluyor telekom test sayfasından bakıyorum 20mb hattım

mirac60 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Standart İnternette yavaşlama

Arkadaşlar çözemediğim bir durum var ve bana bu konuda yardımcı olmanızı ricaediyorum bazen öğle oluyorki bir tane web sayfası bile açamıyorum acayip yavaşlama oluyor telekom test sayfasından bakıyorum 20mb hattım 5,7mb görünüyor sonra düzeliyor çokta emin olamıyorum bu değerden hat kullanımda oluyor nasıl analiz yapabilirim bendenmi kaynaklanıyor sorun telekomdanmı

sistemim Cisco 3845 Router üzerinde fiber fiziksel sonlanıyor fakat VLAN tanımları Metro Ethernet için Cisco ASA 5505 Firewall üzerinde ordanda Cisco Catalyst 3560 Switch üzerinden diğer swichlere gidiyor

GhoSt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Selamlar,

Bunu test etmek için öncelikle traceroute yapacaksınız asa üzerinden internete gidişte hangi noktalardan geçtiğini göreceksiniz , yakından uzağa doğru ping atmaya başlıycaksınız o size fikir verir , yüksek ihtimal ISP veya yurt dışı çıkışlarında yoğunluk,kesinti vs vardır , yada daha kestirme bir yol telekom dns i 195.175.39.39 a ping atın cevap süreleri düşükse sizde bir sıkıntı yoktur...
    Mr.google knows everything , ask to him...

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

bulundugunuz konumda sadece sorun yasayan siz misiniz? telekom alt yapisinda bir sorun olabilir veya sizin cihazlarda interfacelerde ve yapida sorun olmasa bile gittiginiz path uzerinde servis kalitesinde sorun yasanabilir. bu nedenle telekomla karsilikli devreyi test etmek trace atarak hangi hizlarda hoplardan gectigini kontrol edebilirsiniz. bildiginiz bir hedef network'e ip uzerinden erisirken sorun yasiyor musunuz peki? boyle bir hedef kesfedin sorun belki DNS kaynakli olabilir.

+ Konuyu Cevapla