Cisco Packet Tracer Konfigurasyon
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.
Like Tree4Likes
  • 1 Post By Z_THE_TURK
  • 3 Post By turkavfatih
Cisco Packet Tracer Konfigurasyon

Merhaba arkadaşlar. Network dönem sonu projemi ekte ekledim ancak bilgi yetersizliğinden dolayı yapamıyorum projenin .pkt hali ve istenilenler .doc dosyasında vardır. Yapılması Gereken Görevler Requirements for CIS 416 Project (

mustafguler isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco Packet Tracer Konfigurasyon

Merhaba arkadaşlar. Network dönem sonu projemi ekte ekledim ancak bilgi yetersizliğinden dolayı yapamıyorum
    projenin .pkt hali ve istenilenler .doc dosyasında vardır.

Yapılması Gereken Görevler

Requirements for CIS 416 Project ( 25+10 ) Points.
    1.All Routers should be named individually and Secret passwords should be your student number,also Telnet passwors should be your surname without Turkish characters.
    2.Connection between routers must be done properly as given in the image.
    3.All Networks should be divided into proper networks with a 192.168.10.0/24 and 192.168.11.0/25 networks.

4.DHCP, DNS,HTTPS and RADIUS Servers
    4a. Network A should use DHCP Server in order to assign IP Addresses of any device(PC,Laptop,Printer,etc..)

4b. DNS Should be configured for “cis416.neu.edu.tr” and all devices in the network could access “http://cis416.neu.edu.tr” from web browsers.

4c. Secure Web Server should only work from https port (port: 443)

4d. Wireless Users should use Radius Server for Authentication(BONUS: 10 POINTS)
    4e. Serial Connection Speed should be 4Mb/s

2.Access Rules
    5a. Only RADIUS Server, DNS Server and PC RECTOR could access to Muhasebe Secure Web Server .
    5b. Only PC 2 could access to main router from console port,rest of remote connections(TELNET) should be denied.
    5c. Only PC 5 should access remote management ports(Telnet) of Routers.
    5d. Network A devices should be denied to make connections to Network C devices
    5e. Network D devices could access only Network A,Network Servers and Network AAA

Yardımcı olurmusunuz ?
    Eklenmiş Dosya Eklenmiş Dosya

MEHMET YAYLA isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Bende aynı dertten muzdaribim, yardımcı olursanız sevinirim...

hateofthedark isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

dostum bu cisco programını nasıl hallettin çok acil banada lazım aynısı ?

Z_THE_TURK isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Arkadaşlar sizler bir başlangıcı yapın en azından. Takıldığınız noktalarda sorularınızı sorun o zaman yardımcı olalım. Direk dönem ödevini bizim yapmamız çok uygun olmaz.
    ahmedatas likes this.

valla kardeşim benim o kadar vaktim yok parası neyse ben razıyım yarın akşama kadar teslim etmem lazım aynı ödevi aslında bi kısmını yaptım mesela 1-2-3 hallettim ama 4ün a'sında kaldım ilerleyemiyorum bana tümü lazım ücret bile ödeyebilirim tümü için

bu dönem ödevi değil kardeşim benim sadece cs 416 diye bi dersten geçiceğim proje

turkavfatih isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Selam,

Sanırım bir yanlış anlaşılma var arkadaşlar.Bizler burada birilerinin işlerini yapmak için ve bunun sonunda ücret almak için çalışan bordurolu elemanlar değiliz.Bu sitenin amacı bilgi öğrenmek isteyen arkadaşlara elimizden geldiği kadar,hiç bir maddi kazanç amacı olmadan yardımcı olmaktır.Mesajınızda yazdığınız ''parası neyse razıyım'' uslubü çokta uygun bulacağımız bir uslup değildir.Lütfen bundan sonraki mesajlarınızda daha dikkatli olunuz.Takıldığınız yerde arkadaşlarımızın gerekli desteği size vereceğinden şüphemiz yok.

Kolay gelsin,
    Z_THE_TURK, ahmedatas and 5LoTh like this.
    Juniper Networks

JNCIA-EX,JNCIS-ER,JNCIS-FWV,JNCIS-SSL

doguss isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

ödevi hazırlayan olarak verdiğiniz cevaptan dolayı çok teşekkür ederim,moderator arkadaştan ricam mümkünse bu ödevin burdan kaldirilmasi
    Alıntı turkavfatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,

Sanırım bir yanlış anlaşılma var arkadaşlar.Bizler burada birilerinin işlerini yapmak için ve bunun sonunda ücret almak için çalışan bordurolu elemanlar değiliz.Bu sitenin amacı bilgi öğrenmek isteyen arkadaşlara elimizden geldiği kadar,hiç bir maddi kazanç amacı olmadan yardımcı olmaktır.Mesajınızda yazdığınız ''parası neyse razıyım'' uslubü çokta uygun bulacağımız bir uslup değildir.Lütfen bundan sonraki mesajlarınızda daha dikkatli olunuz.Takıldığınız yerde arkadaşlarımızın gerekli desteği size vereceğinden şüphemiz yok.

Kolay gelsin,

5LoTh isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

valla başta yardım etmek için kurcalamaya başladım aşağıdaki yazılan parası neyse vereceğim lafları saçme geldiğinden bıraktım.
    çok mu zor hayır bana göre 10 dakikalık bir iş ama yardım istemek yerine böyle bir uslüp yanlış olmuş.

h.a.s.

+ Konuyu Cevapla