Ppdioo (Prepare, Plan, Design, Implement, Operate, Optimise)
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 3 of 3
Ppdioo (Prepare, Plan, Design, Implement, Operate, Optimise)

Arkadaslar Hemen hemen hepimiz is ortaminda veya okulda belli bir network disayniyla ugarisyoruz ve networkumuzu kurmaya basliyoruz. Fakat bunlari yaparken sistematik veya methodik calisiyormuyuz? Ogrendigim kadariyla cisco nun kendine has

gandalf_3466 is offline Senior Member

Default Ppdioo (Prepare, Plan, Design, Implement, Operate, Optimise)

Arkadaslar

Hemen hemen hepimiz is ortaminda veya okulda belli bir network disayniyla ugarisyoruz ve networkumuzu kurmaya basliyoruz.
    Fakat bunlari yaparken sistematik veya methodik calisiyormuyuz? Ogrendigim kadariyla cisco nun kendine has bir project methodu var. Cisco buna Lifecycle of service mantigiyla PPDIOO olarak isimlendirmis. (Prepare, Plan, Design, Implement, Operate, Optimise)
    Her phase de ayri ayri konular isleniyor.
    Aranizda bu mehodu kullanarak projeye baslayan var mi? Yada bu methodu bilen, arastiran oldu mu?

hakan is offline Senior Member

daha önce duymamıştım.

gandalf_3466 is offline Senior Member

Cisco nun sayfalarinda bilgi mevcut fakat yeterli bir bilgi malesef yok. Ayrica kullanan varsa tecrubelerini duymak istedim. Bu arada siz design dan once methodik kullaniyormusun?

IP NGN Expertise Center

+ Reply to Thread

Bookmarks