Switch IOS Scripting Tcl Script
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 5 of 5
Switch IOS Scripting Tcl Script

Merhaba Arkadaşlar Birkaç sorum olacak size. Mesela benim switch'ime gelen bir sürü tünel var ve ben bunları tanımlamışım normal şekilde de çalışıyor. Fakat şöyle bir durum söz konusu en son

Dejavu is offline Onursal Üye - Emektar

Red face Switch IOS Scripting Tcl Script

Merhaba Arkadaşlar

Birkaç sorum olacak size. Mesela benim switch'ime gelen bir sürü tünel var ve ben bunları tanımlamışım normal şekilde de çalışıyor. Fakat şöyle bir durum söz konusu en son hangi tüneli tanımladıysam o en altta görünüyor '' sh vpdn tunnel '' dediğim zaman tüneller sırasız geliyor bunu sıralamamın bir yolu varmıdır. '' sh vpdn tunnel | inc ... '' bundan bahsetmiyorum.
    2.si ise; router'a birisi bağlandığı zaman belli bir süre işlem yapmıyorsa log off olsun. Bunu hangi komutlarla sağlarım. Yada admin kullanıcı ile geliyorsa hiç log off olmasın ama diğer userler belli bir süre işlem yapmıyorsa log off olsun gibi birşey varmıdır ?
    Yardımcı olabilirmisiniz ? Teşekkürler
    CCNP
    Next CCIE

Fiver is offline Senior Member

Output'lari manipule etmek icin TCL Scripting kullanabilirsin. Cisco IOS Scripting with Tcl - Cisco Systems

Digeri icin exec-timeout kullanirsin.

Teşekkür ederim dostum

Fakat 900m trafik geçirdiğim bir switch'de bunu uygulamam sanırım bana göre biraz riskli. vpdn-group numaralarını ayarlasam olurmu ? Yada başka tavsiyen varmı
    CCNP
    Next CCIE

Fiver is offline Senior Member

Rica ederim. TCL script calistirman; ne yaptigini bildikten sonra; riskli degil aksine cok yararlidir. Sonucta bir tclshell altinda yazdigin scripti calistirip; ciktisina bakicaksin; surekli calisan bir process olmayacak.
    Burda bircok ornek bulabilirsin mesela: Cisco IOS hints and tricks: Tcl

Teşekkürler dostum yardımların için
    CCNP
    Next CCIE

+ Reply to Thread

Bookmarks