QoS Nedir
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 3 of 3
QoS Nedir

İyi günler bitirme projem VoIP de Quality of Service ( QoS ) analizi ve geliştirilmesi. Quality of Service (QoS) ile ilgili dökümanlara ihtiyacım var. ilgili bir kod yazmayı planlıyorum. java

appax is offline Junior Member

Default QoS Nedir

İyi günler bitirme projem VoIP de Quality of Service (QoS) analizi ve geliştirilmesi.
    Quality of Service (QoS) ile ilgili dökümanlara ihtiyacım var. ilgili bir kod yazmayı planlıyorum. java da yazmayı düşünüyorum fikir ve önerilerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

Fiver is offline Senior Member

Merhaba
    Ozelden mail adresinizi gonderirseniz size bir Quality of Service (QoS) kitabi gonderebilirim. Konunun temellerinden alip bazi implementasyonlari anlatiyor.

Zaten Net uzerinden bircok kaynaga kolayca ulasabilirsiniz. Temel olarak Layer2 ve Layer3 QoS (CoS DSCP/IP Precedence) Classification Marking ve bunlari tabi edececeginiz bir Policy; konunun temel taslari bunlar. Java ile konunun hangi kismina kod yazmayi dusunuyorsunuz? VoIP application mi yoksa Quality of Service (QoS) 'un kendisi mi? Ikincisi pek bir zor olabilir varolan Cisco veya baska marka switch/router ile bu kismi halletmeniz daha uygun olabilir..

NOT: Moderator arkadaslar daha once de yazmistim virgul ve bazi diger noktalama isaretleri mesajlardan siliniyor; ve okumak cok guc oluyor. Bilginize.

Muhammed CİVİCİ is offline Junior Member

Buraya bakmanı tavsiye ederim umarım işine yarar

+ Reply to Thread

Bookmarks