Auto Summarizaton ?
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, kısa bir süre sonra " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle yenilenen sitemizde katılıma devam edebileceksiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Auto Summarizaton ?

Öncelikle herkeze merhaba Foruma yeni katıldım bu yüzden bi kusur işlerek affola RIP ver 1 de bir uygulama yapmaktayım ama becerememekteyim Bazı sorularım olacak bu soruyu sormadan önce forumdada araştırma

sub_ccna isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Auto Summarizaton ?

Öncelikle herkeze merhaba
    Foruma yeni katıldım bu yüzden bi kusur işlerek affola
    RIP ver 1 de bir uygulama yapmaktayım ama becerememekteyim
    Bazı sorularım olacak bu soruyu sormadan önce forumdada araştırma yaptım ama nihayi bir cevap alamadım aslında
    Uğraştığım sorun şu.Routerlar arası RIP ile networkleri konuşturmaya çalışıyrumda.Bir türlü olmuyor
    Networklerimde 192.168.1.0 255.255.0.0 ile 192.169.1.0 255.255.0.0 sebebini araştırdığımda karşıma auto summariatin çıkıyor.Doğru tespit mi ?Doğruysa bu yazdığım networlerin 24 lüsünü çalıştırabiliyorsan 16 lısını ne den çalıştıramıyorum acaba ?
    Birde bu VLSM olayıyla bunu bir alaksı yok değili mi.VLSM standart olmayan subnetmasklar oluyor dimi
    Son olarakta bu routerlar arası network olarakta point to point 10.35.1.0 / 30 kullandım.Bununla alaksı olabilir mi acaba bu ilk yazdığım sorunun .iyi günler herkeze

junior_ccna Guest

valla aynı sorunla bende karşılaşmştım bendede hala o sorunlar muallaktadır yani .
    ciscotr yardımlarınızı bekliyoruz diyelim . . .

Fiver isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

RIP v1 VLSM'den anlamaz sadece classful routing yapar yani Class A B C networklerini bilir. O yuzden Class C olan 192.168.1.0 networkunu /16 olarak kullanamazsin.
    Ote yandan RIV v2 VLSM'den anlar. Ya /24'e donuceksin o networkler icin ya da v2 kullanicaksin.

sub_ccna isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

teşekkürlerimi sunarım gerçekten çok ufak ayrıntıları neden kaçırdım anlayamadım.
    Networkte ayrıntılar çok önemli . . .
    tekrar saol

Fiver isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Ziyani yok tekrar ede ede beynine yazilicak bunlar.
    Bu ayrintiyi da hata yaparak ogrendiginden hicbir zaman unutmayacaksin.

iyi calismalar.

Edit: Mod'larin dikkatine; mesajlardaki bazi noktalama isaretleri siliniyor mesela virgul.
    Konu Fiver tarafından (04.04.2010 Saat 22:06 ) değiştirilmiştir.

+ Konuyu Cevapla