QoS Konfigürasyonu
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
QoS Konfigürasyonu

merhabalar, lokasyonlarımızda çalışan önemli programlar bulunmakta network üzerinden. bunlara öncelik tanımak istiyoruz çünkü lokasyonların bağlantı hızları tüm trafiği kaldırmıyor. paketin lokasyondan çıkmadan işaretlenip ona göre router üzerinden önceliğine göre backbone

kozalak isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Standart QoS Konfigürasyonu

merhabalar,
    lokasyonlarımızda çalışan önemli programlar bulunmakta network üzerinden. bunlara öncelik tanımak istiyoruz çünkü lokasyonların bağlantı hızları tüm trafiği kaldırmıyor. paketin lokasyondan çıkmadan işaretlenip ona göre router üzerinden önceliğine göre backbone a ulaşması gerekiyor. bunun için sadece lokasyondaki routerda qos uygulamak yeterlimidir yoksa karşı taraftaki routerda da mı qos konfigürasyonu yapmak lazım öğrenmek istiyorum. bahsettiğim sorunu bi şekilde aşmam gerekiyor ama nasıl yapacağımı kestiremedim.

kozalak isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

yok mu bakan buraya yahu
    baya bişeler okudum. biz hizmeti firmadan aldığımız için backbone bizim kendi router ımız değil, firmanın router ı olmuş oluyor (hatlar orda sonlanıyor). bu durumda da hizmet aldığımız yerin konfigürasyon yapması gerekiyor sanıyorum. çünkü yapmak istediğim şey x.x.x.x/y subnetinden gelen/subnetine giden paketlere öncelik vermek ya da bandiwth reserve etmek.
    subnetinden gelen/subnetine giden kısmı işin anahtar noktası sanıyorum. yardımcı olacak biri olsa dhaa açıcam konuyu da cevap veren kimse yok ... yeni tasarım azalttı popülariteyi

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

merhaba

qos configurasyonunu karsılıklı yapman gerekiyor. Ancak bir queue manage gibi bişeyler yapabilirsin incele bir istersen. ilgili trafige high verip rahatlabilirsin.
    www.cliguru.com

+ Konuyu Cevapla