Cisco Eğitimine Nereden Başlamalıyım
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco Eğitimine Nereden Başlamalıyım

Merhaba arkadaşlar.Ben bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim.Cisco sertifikaları alma niyeti içerisindeyim. Network açısından giriş seviyesinde bilgim var.Yani OSI ve TCP/IP katmanları az çok görevleri , router switch hub vs... İşletim

gizliservis isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco Eğitimine Nereden Başlamalıyım

Merhaba arkadaşlar.Ben bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim.Cisco sertifikaları alma niyeti içerisindeyim.

Network açısından giriş seviyesinde bilgim var.Yani OSI ve TCP/IP katmanları az çok görevleri , router switch hub vs...

İşletim sistemi olarak orta seviye Linux ve iyi seviyede windows bilgim var.
    Asıl niyetim Network konusunda kendimi geliştirmek ve cisconun üst seviye sertifikalarına sahip olmak.
    E tabi buda 2 kursa gidilerek öğrenilebilicek birşey değil bir yerlerden başlayarak adım adım çıkmak gerekecek.
    Ancak benim cisco sertifikaları konusunda pek bir bilgim yok.

Bizim okulda 300Euro ya CCNA sertifikası verilecek önümüzdeki dönem.
    Ben CCIE ye kadar çıkmak istiyorum.Sizce nerelerden başlamak daha doğru olur?
    CCNA başlangıcı almam gerekirmi yada daha sonrasında CCIEye kadar yükselmek için hangi sertifikalar asahip olmak ,

hangi kurları tamamlamış olmak gerekecek?Bu konularda beni bilgilendirebilirseniz oldukça memnun olurum...

Birde başlangıç seviyesi için hangi kaynakları önerebilirsiniz?
    Siteden indirebileceğim hangi kaynaklar başlangıç seviyesinde bana yardımcı olur???

Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim....
    Konu gizliservis tarafından (25.11.2009 Saat 03:10 ) değiştirilmiştir.

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Günaydın, hoşgeldiniz;

Gün içerisinde aynı konuda bir çok topic açılıyor, ilgili başlıklar ve alt başlıklar altında kısa bir aramayla istediğinizden fazlasına ulaşabileceğinize emin olabiirsiniz.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar..

zahirr isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

kursa falan gitmek sana pek bişi katcağını düşünmüorum cünkü ben gittim pek bişi almadım uygulamadığı ozaman hawada kalıor ama işe girmende referans olur o acıdan iiii şimdilik yapabilceğin bence okulu bitirine kadar en az bir CCNA alman sora işe başlayıp devamını getirmen şimdiden başarılar takıldığın herşei sorabilrsin burada bizlere

+ Konuyu Cevapla