ASA 5510 Firewall 'da VPN Client'e Radius Server
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 4 of 4
ASA 5510 Firewall 'da VPN Client'e Radius Server

Merhaba arkadaşlar. Cisco ASA 5510 cihazını ve VPN yapmak için kullanıcılarda cisco vpn client (release 4.6) programını kullanıyoruz. yapmak istediğim şey kurduğum radius server yardımıyla kullanıcılarım VPN yapabilsinler. yalnız bunu

secgin is offline Junior Member

Question ASA 5510 Firewall 'da VPN Client'e Radius Server

Merhaba arkadaşlar.
    Cisco ASA 5510 cihazını ve VPN yapmak için kullanıcılarda
    cisco vpn client (release 4.6) programını kullanıyoruz.

yapmak istediğim şey kurduğum radius server yardımıyla kullanıcılarım VPN yapabilsinler.

yalnız bunu yapmadan önce yani hiçbir işleme başlamadan önce geriye dönebileceğim bir backup almak istiyorum. Sonra bu işlemi yapmak istiyorum.

bir şu sorunun cevabı benim için önemli; bu işlemi yaparsam eski düzenimi tamamen bozmuşmu oluyorum yoksa kullanıcılar her iki metoduda kullanabileceklermi?

bu işlem için yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

irony is offline Senior Member

Merhaba,

Geriye donuk calisman istersen soyle bir uygulama yapabilirsin. Radius server kullanacak kullanicilar icin ayri bir VPN grubu olusturursun. O VPN grubu icin gerekli ayarlamalari yaparsin herseyin calistigindan emin olduktan sonra kullanicilara yen, VPN grubu ile ilgili bilgileri dagitirsin. Istediklerin ise eski duzende farkli bir grupta calismaya devam ederler.

secgin is offline Junior Member

Acemiyim hatta sıfırım diyebilirim konuyla ilgili. yeni bir VPN gurubu tanımlamasını nasıl yapabilirim? Adım adım bana anlatan bir kaynak dokuman varmıdır. Birde hiçbirşeye dokunmadan cihazın yazılımını yedeklemek istiyorum..Yardımcı olursanız sevinirim..

irony is offline Senior Member

Cisco ASA 5500 Getting Started Guide, 8.0 - Scenario - IPsec Remote-Access VPN Configuration [Cisco ASA 5500 Series Adaptive Security Appliances] - Cisco Systems linkini inceleyebilir misin?

Cihazin varsayilan yedegini almak icin ise;

show running-config

komutunu calistirip ciksitini bir text editore kopyalayabilirsin. Bir sorun oldugunda ise ayni ciktiyi terminal ekranindan firewall' a yapistirabilirsin.

Yada diger alternatif bir TFTP sunucusuna "copy running-config tftp" komutu ile yedegi alabilirsin.

Ama benim onerim firewall da yeni isen yaptigin configi tam olarak calistigindan emin olmadan kaydetme. Problem olusmasi durumunda cihazi restart etme sansin varsa restart et. Cunku kaydetmeden cihazi restart edersen en son hali ile acilacaktir senin yaptigin configler silinmis olacaktir.

+ Reply to Thread

Bookmarks