Kablonet Modemden, ADSL Modem Bağlantısı
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 3 of 3
Kablonet Modemden, ADSL Modem Bağlantısı

Merhaba Uzun süredir adsl kullanıyordum ama uydunete geçtim. Verdikleri modem tek ethernet çıkışlı (scientific atlanta epc2203) ama ben wireless dakullanmak istiyorum ve ayrıca modem alırsam 200 tl router alırsam 100

gokhaneren2001 is offline Junior Member

Default Kablonet Modemden, ADSL Modem Bağlantısı

Merhaba

Uzun süredir adsl kullanıyordum ama uydunete geçtim. Verdikleri modem tek ethernet çıkışlı (scientific atlanta epc2203) ama ben wireless dakullanmak istiyorum ve ayrıca modem alırsam 200 tl router alırsam 100 tl içeriye gircem.

Elimde linksys (adsl) cisco telekutu wireless modem var, bu modemin hem router hemde bridge özelliğide var, anlayacağınız kablonet modemden adsl wireless modeme bağlantı kurmak istiyorum mümkün müdür?

Mümkünse nasıl yapılacağını açıklarsanız sevinirim.

GhoSt is offline Senior Member

Sanırım elinizdeki cihazlar bunu yapamaz çünkü wan olarak kullanabilceği interface i yoktur , bunu yapan ucuza küçük modemler war , onun wan interface ini uydunete bağlarsınız , lan tarafını da wireless a bağlar access-point modda kullanabilirsiniz
    Digitus un DN-11004 modeli işinizi görür
    Mr.google knows everything , ask to him...

KaptanMagaraAdami Guest

Merhaba,
    Sorunuzun cevabı evet; ben de kablo modem + Airtes Wireless ADSL modemi birlikte kullanıyorum. Tahminimce sizin ADSL modeminiz de benzer özelliğe sahiptir.
    Modem üzerinde DHCP özelliğini kapatıp DHCP'yi kablo modeme yönlendirin (DHCP relay) (benim kullandığım kablo modemin ip adresi 192.168.100.100 ve ADSL modemin ip adresini 192.168.100.101 olarak ayarladım).

Pc ------------ ADSL Modem ============ Kablo modem

Wireless bağlantı ayarlarını yine normal şekliyle yapmanız gerekir (şifre, WPA / WPA2 gibi).
    Kolay gelsin.
    Last edited by KaptanMagaraAdami; 23.11.2009 at 08:02.

+ Reply to Thread

Bookmarks