Linksys WAG54GP2 Modem'de VPN Sonlandırma
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Linksys WAG54GP2 Modem'de VPN Sonlandırma

Şirket içerisinde Linksys WAG54GP2 modemler kullanıyoruz. Aynı il içerisinde 2şube vpn ile birbirine bağlıydı ama şimdi şube sayısı 4'e yükselecek. Bu nedenle merkezdeki modemimiz(linksys wag54gp2) tek vpn sonlandırabildiği için yeni

Tracer Guest

Standart Linksys WAG54GP2 Modem'de VPN Sonlandırma

Şirket içerisinde Linksys WAG54GP2 modemler kullanıyoruz.

Aynı il içerisinde 2şube vpn ile birbirine bağlıydı ama şimdi şube sayısı 4'e yükselecek.

Bu nedenle merkezdeki modemimiz(linksys wag54gp2) tek vpn sonlandırabildiği için yeni bir modeme ihtiyaç duymaktayız.

Merkezdeki Linksys WAG54GP2 yi yeni şubelerden birisinde kullanıp merkezede 5 veya 10 vpn sonlandırabilecek bir modem almayı düşünüyorum.

Linksys Cisco'nun 5 veya 10 vpn sonlandırabilecek bir ürünü varmı tavsiye ettiğiniz.

Zyxel'in PRESTIGE 662HW 125MBPS modemini edinsek wag54gp2ler ile vpn de sorun çıkarmı acaba?

Teşekkürler.

alee isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Selam,

Ben daha once zyxel ile linksys arasinda site to site ipsec vpn yaptim ve hicbir sorun cikmadi, acikcasi arabirimleride hemen hemen birbiri ile ayni, lakin ben linksys uzerinde tek vpn sonlandirabilmesini biraz hayret ile karsiladim, bugun en vasifsiz urunler bile 5-10 tane vpn sonlandirabiliyor, bu arada benim sana tavsiyem merkeze yeni bi urun alcak isen, fiyatlari ozellikleri cok makul olan Draytek urunlerini tavsiye ederim, model olarakta ozellikle vigor2820vn urununu oneririm, 32 kanal vpn sonlandirabiliyor, 2 adet voip portu mevcut, webfilter, paket signature, n destekli wireless mevcut.

Darky Guest

Merhaba,
    Ben Airties War-141 lerle basit çokta yoğun olmayan bir VPN ağı kurdum. 1 Merkez 7 şube var son zamanlarda VPN zaman zaman kopmaya başlıyor. Bütün şubeler kopmuyor yada herzaman aynı şube kopmuyor. bu tamamen dağınık olarak yaşanıyor. Acaba modem 7 Vpn sonlandıramıyor mu? Ne önerirsiniz?

Teşekkürler

+ Konuyu Cevapla