CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
Frame-Relay ile Lised Line Arasındaki Fark

selam herkese.. ben Frema Relay ile Lised line arasında ki farkı öğrenmek isityorum.. kısaca anlatacak bi arkaşdaşım var mı ? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim..

nkosova isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member nkosova is on a distinguished road

Arrow Frame-Relay ile Lised Line Arasındaki Fark

selam herkese.. ben Frema Relay ile Lised line arasında ki farkı öğrenmek isityorum.. kısaca anlatacak bi arkaşdaşım var mı ? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim..

root - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator root will become famous soon enoughroot will become famous soon enough

Arrow

Alıntı nkosova Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Frame-relay ve Leased Line Wan teknolojlerindendir. Bu ortak yönü olarak görebiliriz.
    Kiralık hatların ülkemizde en yoğun kullanılan türü Leased Line 'dir diyebiliriz. Dial Up bağlantı gibi artık yetersiz kalan teknolojilerin telefon hatlarını kullanmadığından leased line 'ye başvurulmuş olsa gerek.
    Leased line de siz bir hat kiralıyorsunuz ve bu hat sadece size tahsis ediliyor. sabir bir bant genişliği var
    Şu anda pek kullanılmamakla beraber genelde yedek hat olarak kullanılmıştır diyebiliriz.

Frame Relay internet erişiminde de oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.Frame-relay Leased Line'a göre daha ucuz olduğu için daha çok tercih edilen bir haberleşme teknolojisidir. Frame-relay size bir band genişliği garantiler ve bunun altına düşmez. leased line ye göre daha uygundur ve bu da tercih sebebidir

+ Konuyu Cevapla