İnternet Topolojisi
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
İnternet Topolojisi

Merhaba Arkadaşlar hepinizi hürmetle ve saygı ile selamlıyorum. Yüksek Lisans tezi olarak İnternet Topolojisi başlığında Türkiye'nin internet haritasının çıkarımını hazırlayacağım. Bu konuda bana yardımcı olabiliceklere(döküman, web sitesi...), Bu konuda ufkumu

hakancetin isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart İnternet Topolojisi

Merhaba Arkadaşlar hepinizi hürmetle ve saygı ile selamlıyorum.
    Yüksek Lisans tezi olarak İnternet Topolojisi başlığında Türkiye'nin internet haritasının çıkarımını hazırlayacağım. Bu konuda bana yardımcı olabiliceklere(döküman, web sitesi...), Bu konuda ufkumu açacaklara ihtiyacım var yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim. Herkese iyi çalışmalar..

Zayl Guest

turkiyenin internet haritasi diye biseyi hazirlaman mumkun degil diye dusunmekteyim, o kadar dalli budakli bi konuyu yapman yillarini alir ki o arada yeni topolojiler meydana gelecektir

x25
    x25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

detaya inerseniz gerçekten çok kompleks bir yapıyla karşılaşabilirsiniz. www.ilkertemir.com sitesinde 2000 li yıllara ait bir harita mevcut ancak yapı oldukca değişmiş durumda.Türkiye internet haritasında şu aşamada başrolleri Turktelekom Ulaknet ve bir kaçtane ISP üstlenmektedir.Türktelekom kendi içerisinde 3 ayrı topolojiye sahip örneğin Alcatel firmasının Redback lerine ait oldukça ilginç bir haritası var.Özetle bu ödevi PC başında hazırlamak zor mutlak suretle ilgili firmaların ilgili uzmanlarıyla görüşmen gerekecek ama genel başlıklar muhtemelen şu şekilde TT Alcatel Redback şebekesi TT NEC Redback Şebekesi Turpak Şebekesi Ulaknet Ağı ve bu kurumların Yurtdışı çıkışları ve Taşıma kapasiteleri

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Arrow internet haritası

bu saatten sonra işinize yarar mı bilemem ama buradaki harita size yardımcı olabilir...

www.ilkertemir.com/backbone-map/current/

ustunel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

4 August 2001

sanirim bu harita superonline in daha yaygin kullanildigi vakitlerden

+ Konuyu Cevapla