CiscoWorks Manager (CM) Topology
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 3 of 3
CiscoWorks Manager (CM) Topology

Merhaba , CiscoWorks - Campus Manager üzerinden Seed device göstererek discovery ettiğim cihazları bir türlü Topology Services üzerine aktaramadım. Normal şartlarda otomatik olarak layer 2 networkü bana göstermesi gerekiyor ama

memphis is offline Junior Member

Exclamation CiscoWorks Manager (CM) Topology

Merhaba ,

CiscoWorks - Campus Manager üzerinden Seed device göstererek discovery ettiğim cihazları bir türlü Topology Services üzerine aktaramadım.
    Normal şartlarda otomatik olarak layer 2 networkü bana göstermesi gerekiyor ama şuanda çalışmıyor.Sürekli eskiyi gösteriyor. Normalde benim seed den discovery ettiğim cihazları raporlaması lazım değil mi ?

Herhangi bir fikri olan ?

Teşekkürler

Erkin YAZICI
    Bahçeşehir Uni. (Ubit)
    Sistem ve Network Uzmanı

x25
    x25 is offline Senior Member

Merhaba

Campus Manager altından --> Administration ---> Data collection bolumunden ilgili tüm device ları include etmeniz gerekiyor bu işlemi yaptınız mı ????

memphis is offline Junior Member

Merhaba,

CiscoWorks Assistant / Server Setup dan seed olacak device ı campus manager için tanımlayarak çözdüm. Ondan sonra her CM i açtığında seede bağlı aktif bağlantıları bulup sana topolojini otomatik olarak çıkartıyor.

Teşekkür ederim yardım için...

Kolay Gelsin

Erkin YAZICI
    Bahçeşehir Uni. (UBIT)
    Sistem ve Network Uzmanı

+ Reply to Thread

Bookmarks