CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

Forum Mobil Sürümü Aktif Edilmiştir  
+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco Modem Adapter

arkadaşlar, 300 oda kapasiteli bir otelin internetini 1 tane linksys modem ve 3 tane switch ile sağlamaktayım. bu modem yoğun internet kullanımında sürekli takılıyor. bazı katlarda ve pc lerde internet

fault isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member fault is on a distinguished road

Arrow Cisco Modem Adapter

arkadaşlar,
    300 oda kapasiteli bir otelin internetini 1 tane linksys modem ve 3 tane switch ile sağlamaktayım.
    bu modem yoğun internet kullanımında sürekli takılıyor. bazı katlarda ve pc lerde internet aktif fakat bazılarında çalışmıyor. Bu durumlarda ben modemi resetleyince düzeliyor. bütün otel internete girebiliyor.
    Sizce sorun nerden kayanaklanıyor olabilir?
    Ben modemi çok sağlam bir modem ile değiştirmeye karar verdim mesela CİSCO modem ile değiştirsem sizce sorunuma çözüm olur mu ?
    VE modem tavsiyeleriniz var mı ya da faturalı olarak satabilecek olan birisi.

para muhim değil yeterki sağlam birşey olsun.

teşekkürler.

Fiver isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member Fiver is on a distinguished road

Modemin processing/memory kapasitesi yetmiyordur. Ev kullanimi icin olan bir linksys adsl router kullaniyorsun sanirim.
    Bence 800 serisine bir goz at. (Mesela 857)
    Cisco 800 Series Routers - Products & Services - Cisco Systems

fault isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member fault is on a distinguished road

sanırım oyle bir sorun. bahsettiğiniz modele bakıyorum şimdi. teşekkürler.

CiscoEr isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member CiscoEr is on a distinguished road

Standart Router ve switch

merhaba arkadasim,
    Oncelikle sorun banada kullandiginiz ev tipi router ve switch ten kaynaklaniyor gibi geldi.
    Eger cok saglam ve kokten bir cozum istiyorsaniz Cisconun 800 series yada 1800 serisi bir router kullanabilirsiniz. Switch icin ise Cisco 2960 series i rahatlikla kullanabilirsiniz..
    Bu arada extra bir internet hesabiniz olursa sureklilik acisindan olmazsa olmazlardan bir baglantida olusturabilirisiniz.
    Kolay gelsin...

judasis isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member judasis is on a distinguished road

arkadaşlara katılıyorum. ayrıca internet için ikinci bir hat düşünebilirsin. hat üzerindende balance yaparak aşırı yoğunluk olduğu zaman ikinci hatta aktarabilirsin. bu tür hizmet verilen yerlerde her zaman yedek (backup) hat olması zaruridir. Kolay gelsin..

+ Konuyu Cevapla

Bu Konu İçin Etiketler