LDAP Nedir
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
LDAP Nedir

slm arkadaşlar konuyu doğru yeremi açıyorum tam bilmiyorum ama. LDAM hakkında bilgi istiyorum yani LDAM nedir vs . ve ldampı cok iy öğrenebilecğeim bir kaynak arıyorum türkçede bir döküman kitap

e-mky Guest

Arrow LDAP Nedir

slm arkadaşlar konuyu doğru yeremi açıyorum tam bilmiyorum ama.

LDAM hakkında bilgi istiyorum yani LDAM nedir vs . ve ldampı cok iy öğrenebilecğeim bir kaynak arıyorum türkçede bir döküman kitap olursa (tez)
    olursa çok iyi olur.
    tşkler..

irony isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Merhaba e-mky,

ldap hiyerarsik bir veritabani yapisidir. Biraz sabredebilirsen yakin bir zamanda hazirladigim dokumanim biticek. Onu seninle paylasirim. Degisik ingilizce kaynaklardan derledigim bir dokuman ve icinde ornekler de yer alacak. Hatta VPN authentication' inin ldapdan yapacak sekilde ayarlamayi planliyorum. Yalniz dokumanda ldap linux uzerinde anlatilmis olacak.

e-mky Guest

saten ldap linux üzerinde çalışan bir yapı genelde edindiği bilgiye gör eo nednele yüzeysel olarak öğrensem yeterli olur benim için.

Valla sistem kisminda linux disinda bir yapiyi bilmedigim icin windows da var mi yok mu bilmiorum. Ama bildigim tek sey windowsdaki active directory ' nin altyapisinin da ldap oldugu

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

Merhabalar,

oncelikle irony, kucuk bir duzeltme yapalim ldap bir protokoldur ve bu protokolu hem linux hem de windows kullanir..

Windows tarafi LDAP protokolu ile active directory urununu, Linux ise openldap urununu sunar..

Sonucta her ikisi de ldap protokol yapisi uzerinde calisan urunlerdir..

Linux ucretsiz openldap'i sunar ve oldukca genis bir kullanimi destegi vardir.

OpenLDAP, Main Page adresini incelersen iyi olur.

root,

soylediklerine kesinlikle katiliyorum. Yazdiklarimi okuyunca bende farkina vardim. Hem iste calisip hem forumda gezince birisi aksiyor

erdix isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Merhabalar,
    Sayfanizda LDAP dokumanlarini aradim. Verilen linkler calismiyor. Bu dokumantasyona sahip arkadaslardan, paylasmalarinizi rica edebilir miyim?

Alıntı irony Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    root,

soylediklerine kesinlikle katiliyorum. Yazdiklarimi okuyunca bende farkina vardim. Hem iste calisip hem forumda gezince birisi aksiyor

+ Konuyu Cevapla