Frame Relay Telekom Internet Servisi Kurulum ve Konfigurasyonu
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 6 of 6
Frame Relay Telekom Internet Servisi Kurulum ve Konfigurasyonu

Merhaba ADSL hizmetinin verilemedigi bir bolgede Turktelekom Frame relay ile hizmet verecegini soylemis ve hatlar cekilmis durumda. En ekonomik nasil halledebiliriz. Bu konuda yardimlarinizi bekliyorum (hangi cihazlar) iyi calismalar

yagiz is offline Junior Member

Default Frame Relay Telekom Internet Servisi Kurulum ve Konfigurasyonu

Merhaba
    ADSL hizmetinin verilemedigi bir bolgede Turktelekom Frame relay ile hizmet verecegini soylemis ve hatlar cekilmis durumda. En ekonomik nasil halledebiliriz. Bu konuda yardimlarinizi bekliyorum (hangi cihazlar)

iyi calismalar

GhoSt is offline Senior Member

zaten tellabs modemi almak zorundasınız telekom onlarla çalışıyo , onun arkasına herhangi bir router la işi çözebilirsiniz , isterseniz allied telesis veriririz size daha ucuz olur cisco dan
    Mr.google knows everything , ask to him...

yagiz is offline Junior Member

Tesekkur ederim ..

Elimde eskiden kalma
    cisco 1750 Router ve Tellaps stu160 modem var bunlarla sistemi kurabilirmiyim..
    tesekkurler.
    Last edited by yagiz; 10.01.2009 at 18:16.

Orhan ERGUN is offline Senior Member

Merhaba,

Evet yeterli , 1750 üzerinde kart yoksa bile takılabilir. Tellabs 106 deil , stu160dır

Kolay Gelsin

ret2ww is offline Junior Member

Merhaba, Türk Telekom iki ayrı sayısal TDM network'üne sahiptir. Bunların birincisi Tellabs ürünlerini kullanan DXX Network'ü ikincisi ise Siemens-Newbridge ürünlerinin kullanıldığı NewBridge network'leridir. Eğer orada TT'nin DXX network desteği yoksa NewBridge modem kullanılmak zorundadır. Belki Telekom şu anda her iki desteği bir şekilde her santralde sağlayabiliyordur. Bunu tam olarak bilmiyorum. Fakat önceden sormakta fayda var.

tellak is offline Junior Member

Quote Originally Posted by yagiz View Post
    Tesekkur ederim ..

Elimde eskiden kalma
    cisco 1750 Router ve Tellaps stu160 modem var bunlarla sistemi kurabilirmiyim..
    tesekkurler.
    dostum stu 160 ve 1750 ile sistemini cok rahat kurarsın kafana takma FR çalışması için bir sakınca yok benim çalıştığım ISP de bu tür sistem cok yaygın kolay gelsin şimdiden projen için

+ Reply to Thread

Bookmarks