SNMP Kurulumu ve Kullanımı
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.
SNMP Kurulumu ve Kullanımı

merhaba bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim ve tez konum Simple Network Management Protocol ( SNMP ) . SNMP, tam olarak kavramam ve iş başvurusnda bulunurken bana biraz olsun referans olabilecek bir

S1MS1Y4H isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart SNMP Kurulumu ve Kullanımı

merhaba bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdim ve tez konum Simple Network Management Protocol (SNMP) .
    SNMP, tam olarak kavramam ve iş başvurusnda bulunurken bana biraz olsun referans olabilecek bir tez yazmak istiyorum.özellikle çalışan arkadaşların Simple Network Management Protocol (SNMP) hakkında fikirlerine ihtiyacım var.şimdiden teşekkürler...

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

snmp udp 161 porttan calışır. cihazların her türlü aklına gelebilecek seylerin neredeyse tamamını yapmanı saglar. örnek vermek gerekirse cihazın sıcaklıgını portlarının trafigini up down durumunu aklına gelebilecek her seyi. cisco works veya solarwindsın tolları snmp protokolü sayesinde networku tarar. snmp nin read only ve read write seklinde permissionları vardır. snmp ile conf bile atabilirsin örnegin configirasyonu görmek için read only gerekirken o conf değiştirmek için rw gerekir gibi.. bunun gibi bir çok sey.

kolay gelsin başarılar...

paylaşım için teşekkür ederim ama aslında istediğim şey tam olarak fikir..yani tezinde şu konulara yer versen yada şunları uygulasan tarzında..

yaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Eger is basvuru amacli, referans olarakta kullanacaksan, SNMP monitoring uzerine git, yane network cihazlarinin davranislarini gozetleme. En cok fayadasi olacak olan budur bence.
    Yaman

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

yepisyeni Simple Network Management Protocol (SNMP) sablonlari da olusturabilir, nasil olusturulacagini aciklarsin, super olur. Mesela bir elektronik cihazin Simple Network Management Protocol (SNMP) ile alinan verileri nasil islenir, son kullaniciya sunulur ve vs. vs.

hımmm...güzel fikir aslında ...bugün de hocamla konuştum hp serverlarda Simple Network Management Protocol (SNMP) uygulanması diye bi öneri sundu

+ Konuyu Cevapla