Cisco 2610 Router ve External ADSL Modem
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 2610 Router ve External ADSL Modem

Selamlar arkadaşlar, Bir konuyla ilgili takıldım kaldım.Bir lokasyonda üzerinde 1 ethernet portu olan 2610 var.Serial tarafından diğer lokasyonlarla haberleşmesiyle ilgili bir problemi yok fakat bulunduğu LAN'da gateway olmasından mütevellit interneti

Replica isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Exclamation Cisco 2610 Router ve External ADSL Modem

Selamlar arkadaşlar,

Bir konuyla ilgili takıldım kaldım.Bir lokasyonda üzerinde 1 ethernet portu olan
    2610 var.Serial tarafından diğer lokasyonlarla haberleşmesiyle ilgili bir problemi yok fakat bulunduğu LAN'da gateway olmasından mütevellit interneti üzerinden harici pozisyondaki bridge modda çalışan bir modemden çıkartmaya çalışıyorum.

tek ethernet interface olması beni duraklattı.konuyla ilgili tecrübesi olan veya örnek konfigirasyonu bulunan üye varsa yardımlarını beklerim.

Teşekkürler

İbrahim DURAN

x25
    x25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Basit bir çizimle örnekleyebilirmisiniz... internet trafiği 2610 üzerindeki ethernet portundanmı çıkacak...Birde modem sadece bridge modda mı kullanılabiliyor yapıyı tam olarak anlayamadım.

Tek ethernet interface olan 2610 büronun bir başka lokasyona serial interface ile bağlanıp küçük bir wide area oluşturuyor aynı büronun internet için kullandıkları bir adsl modemleri var ve network gateway bu 2610 olduğundan bir statik route ile tüm gelen istekleri (0.0.0.0) bu adsl modemin statik ip sine route etmişler.Bu şekilde iş görüyor fakat ben proxy-redirect ve internet kullanımına bir access-list getirmek istiyorum.Kurstan hatırladığım bir adsl modemi router'ın bir interface gibi gösterip beraber hareket ettirile bilmesiydi (modem bridge mode olması gerekmezmi ?) ama bir türlü hatırlayamıyorum ayrıca dmvpn yapmak ta gerekecek gibi gözüktüğünden adsl kart almak yerine böyle bir kolaylık getirebilirmiyim diyerek denemek istiyorum.

tatil nedeniyle tam bir bilgisayardan cevap vermiyorum dönüşümde size resimli bir anlatımda yapmaya çalışacağım.

datacaterman Guest

yapının analizini yapmadan çözüm getirmek zor bir diagram hazırlar ve gönderirseniz mıtlka yardımcı olacağım size
    burada doğru olarak gözüken tek şey modemin bridge modda çalışması gerektiği gerisini diagrama bakarak yardımcı olmaya çalışacağım saygılarımla...

Standart 2610'lar

biraz uzun sürdü ama çizimi anca vakit bulup buraya koyabildim.

Router a ile b yi tek bir ethetnet interface olan routerlardan konuşturmak istiyorum.
    Eklenmiş Resim Eklenmiş Resim

+ Konuyu Cevapla