ADSL Modem, VPN Bağlantısı
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
ADSL Modem, VPN Bağlantısı

Bizim kullandığımız Virtual Private Network ( VPN ) yapısını bir türlü anlayamadım, fikri olan var mı. Bir ADSL modem(diyelimki static ipsi 80.187.46.x)e bir switch bağlı ve bu switche bağlı pcler

deliDumrul Guest

Question ADSL Modem, VPN Bağlantısı

Bizim kullandığımız Virtual Private Network (VPN) yapısını bir türlü anlayamadım, fikri olan var mı.

Bir ADSL modem(diyelimki static ipsi 80.187.46.x)e bir switch bağlı ve bu switche bağlı pcler 192.168.2.0 networkünden adres alıyorlar. Buraya kadar tamam ama bir de aynı ADSL modemin başka bir potuna bağlı VPN router var ve buna bir switch takılı bu switchdki kullanıcılar ise 172.x.x.0 networkünden adresler alıyorlar ve ben 172.x.x.x networkunden whatismyip.com a bakınca tamamen farklı bir static ip addressi gozukuyor atıyorum mesela 20.20.20.x

Modemde hiç bir özel konfigürasyon yok gördüğüm kadarıyla. Yani ADSL Modem'deki her porta aynı trafik yollanıyor. Bu VPN Konfigürasyonu ile ilgili bana yardım ederseniz sevinirim veya bir makale linkide olur.

Çünkü bu dizayn için bir firewall kurmam gerekiyor ve Virtual Private Network (VPN) tarfiğini bloklamak istemiyorum ama NASIL

dayt Guest

o ip değişikliğinin sebebi sen Virtual Private Network (VPN) 'in diğer tarafında bulunan cihazın reel ip'si ile internete giriyorsun. o yüzden whatsmyip'de öyle bir sonuç çıkıyor.

firewall konusunda ama bir bilgim yok

Orhan ERGUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

VPN Router dediğiniz cihazın markasını öğrenebilir miyim..

Kolay Gelsin

deliDumrul Guest

nortel contivity 1100 ürünün modeli

mahirgul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

"Change default route to this VPN tunnel" belki buna benzer bir konfigurasyon seçeneği vardır üründe. Yani öntanımlı ağ geçidi olarak karşı taraftaki vpn cihazını görüyor olabilir.

+ Konuyu Cevapla