GNS3 Kurulumu ve Kullanımı
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 120
GNS3 Kurulumu ve Kullanımı

arkadaşlar GNS3 programını kullanmaya çalışıyorum ancak tam olarak bilmediğimden bi işlem yapamadım. sanırım ios yüklemek gerekiyomuş bu işlem nası yapılır. veya programın kullanımını anlatan bi site bilen varmı?

sari_lacivert is offline Junior Member

Arrow GNS3 Kurulumu ve Kullanımı

arkadaşlar GNS3 programını kullanmaya çalışıyorum ancak tam olarak bilmediğimden bi işlem yapamadım. sanırım ios yüklemek gerekiyomuş bu işlem nası yapılır. veya programın kullanımını anlatan bi site bilen varmı?

Cagdas Yalman is offline Moderator

GNS3 gercek ios ile calisan bir programdir. . programi kurduktan sonra Edit menusunden ios ları tanıtmamız göstermemiz gerekiyor. gösterdiğimiz router modelini soltaraftan ana bölüme taşıyıp çalıştırabilirsiniz.

aynı şekilde yapmama rağmen dynamips le ilgili bi hata alıorum acaba o programıdamı kurmam gerekir.

Hidayet Kurtulmuş is offline Senior Member

aldığın hata mesajını yazarsan yardımcı olamya calısalım..

Bende bu gece kurdum meleti ide pcyı ayarlamama rahmet 2.router acınca ıslemcı %50 3.routerı calıstırınca %100 cpu kullanımı oluyor.Bu tarz problemle karsılasan varmı forumda?

Cagdas Yalman is offline Moderator

idlepc aldırdınmı?

Hidayet Kurtulmuş is offline Senior Member

1.routerı açtıgımda %50 vurdu ıslemcı dırek idle pc aldım dırek %3 e dustu ama 2. 3. routerları acınca yalan olduk

ExtremE is offline Junior Member

IOS u tanıttıktan sonra (hangisini tanıtacağınızda önemli) edit sekmesinden preferences e tıklıyoruz. Açılan pencerede dynamips den test butonuna basıyoruz ve başarılı olduğunu teyit ettiriyoruz. Daha sonra hangi router serisinin ios unu yüklediyseniz o router ile çalışmaya başlayabiliyoruz.

Vistada programı çalıştırıyor ancak komut satırını açamıyorsanız telnet i yüklemeniz gerekmekte, bunun için;

Öncelikle bilgisayarım -- denetim masası -- program ve özellikler 'e
    girip sol taraftan windows özelliklerini aç kapa linkine tıklıyoruz.
    Açılan pencereen telnet i bulup aktif ediyoruz.

Daha sonra GNS programını açıp edit sekmesinden preferences i açıyoruz.
    Ekrana gelen pencere terminal command kısmına :

C:\windows\system32\telnet %h %p

yazıyoruz. Bu sayede programı sorunsuz çalıştırmayı başarıyoruz

çok sağol dynamips hatasını test diyerek çözdüm ancak bu seferde ios i yüklediim router'ın konsoluna ulaşamıyorum.. acaba router'ın config'inde yapmam gereken başka ayarlarmı var???

root is offline Moderator

XaVieR.bb;

abicim idle pc almanin pesini birakma ve her cihaz icin ayrica idlepc al cunku ilk almanda veya yildizli bulup almanda bir fayda olmuyor. bende 4 router var su anda ve hepsinde ayri sekilde idlepc aldim bir kac defa.. su an deli gibi calisiyorlar ve cpu cok az tukeniyor

ExtremE is offline Junior Member

hata mesajını yazarsanız daha rahat yardımcı olunur

Kısaca şunu deneyin:
    2 rauter alıp ikisini serial kablo ile birbirine bağlayın. Daha sonra sistemi çalıştırın(sistemi çalıştırmaz iseniz konsola bağlanamazsınız) Çalıştırdıktan sonra her router için tek tek sağ tık yapıp konsollarını açabilirsiniz.

+ Reply to Thread
Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Bookmarks