Cisco Sınav Sorusu
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco Sınav Sorusu

Arkadaşlar P4S CCNA de 640-801 de 2.83 practise exam kısmında 5 ci soruda cok şaşırdım sorunun cevabı A olması gereken yere B görünüyor fikri olan arkadaşar yardımcı olurmusunuz. bu sorunun

e-mky Guest

Standart Cisco Sınav Sorusu

Arkadaşlar P4S CCNA de 640-801 de 2.83
    practise exam kısmında 5 ci soruda cok şaşırdım sorunun cevabı A olması gereken yere B görünüyor fikri olan arkadaşar yardımcı olurmusunuz.
    bu sorunun doğru sıkkının B olması imkansız bana göre A olması lazım..

Eklenmiş Resim Eklenmiş Resim

AcLMasteR isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

vlan lar da hostların dışarı çıkması için gateway lerinin dogru olması lazım(host ve router subinterface aynı networkte olması).burda c host u yanlış network te yerleşiyo 192.168.14.0/24 networkü yerine 192.168.13.0/24 networkünde yerleşmesi lazım.soru yanlış değil.kolay gelsin.
    Konu AcLMasteR tarafından (29.07.2008 Saat 10:10 ) değiştirilmiştir.
    The day that never comes

aruspex isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

bence b doğru ..çünkü router üzerinde subinterface ler oluşturulmuş.subnetlere bakarsan c nin ipsinin 13 subnetinden olması gerekirdi.
    yapıya bakarsan b nin diğer vlan a alınması mantıklı olmaz.

e-mky Guest

bakın şimdi arkadaşlar dediğini anladım sdttin ama hepsinin prefixleri aynı yani hepsi aynı subnet bloğunda yerleştirilmiş.
    farklı vlanlarda olduğu içinde farklı networklerdeolmak zorunda zaten vlanların amacıda networkleri küçük sanal networklere bölmek. ben hala kafamdaki su sorunu atamıyom farklı vlanlardaki pc ler birbirne ping atamazlar eğer routing işlemi yapılmamışssa . bunu acıklayabilirmisiniz.

prefixleri aynı ama aynı blokta değiller
    192.168.11.1
    255.255.255.0
    -------------------
    192.168.11.(1 - 254) bloğunda

192.168.12.1
    255.255.255.0
    ---------------
    192.168.12.(1 - 254) bloğnda

farklı network oldukları için routing gerekebilir.yinede iyice araştırmak gerekir
    Konu AcLMasteR tarafından (29.07.2008 Saat 10:51 ) değiştirilmiştir.
    The day that never comes

aruspex isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

dikkat edersen diğer ark ın dediği gibi hepsi farklı subnette...tamam farklı vlan lar arası ping atılmaz fakat burda routing yapılmış zaten.her vlan daki pc kendi gw sini yazdığı anda diğerlerine ping atabilir.
    router ın tek eth girişi olduğu için bu tarz yapı olmak zorunda.

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

192.169.14.0 networkünde olan bir aktif cihaza 192.169.13.0 networkünden gateway veremezsiniz..Ben illa vericem diyorsanız aktif cihazınızı 13.0 networkünün bulunduğu vlan' a almak zorundasınız...

Routing elbette yapıcaksınız lakin bunun için önce router' a kadar bir erişim sağlamak zorundasınız router' in subinterfacinide bulunduğunuz vlan için ayrıdığınız ip bloğu içinden vermeniz gerekir.. Bu vlan oluştumanın ve haberleşmenin sağlanması için gerekli en temel şarttır

kolay gelsin...

e-mky Guest

yani b doğru diyorsun öylemi.

e-mky Guest

routing yapılmamış soruda bak ne diyor...
    "but unable o ping host C diyor yani routing yapılmamış ...sdttn aynı blockta diil diyorum bende zaten aynı blokta olmadıkları için ping atamıyor olsalar gerek sorun nedir burda ne olması lazım.tabi sen ccnp eğitimen e gidiyon dah aiyi bilirsin. birde sınavda kaç soru yanlış yapmamamız lazım en fazla ki..

hocam burdaki sorun host c nin gateway le aynı networkte olmaması.hiç aynı networkte oturmayan iki pc bir biri ile haberleştiğini görmedim (birebir bağlı olarak).sınavda hiç yanlış yapmayacakmış gibi gir.ben girdiğimde baraj 849 du.
    The day that never comes

+ Konuyu Cevapla