Cisco 878 Router ile Juniper Yedekli Bağlantı
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 878 Router ile Juniper Yedekli Bağlantı

Merhaba Arkadaşlar, Topolojisinide gönderdiğim bir çalışmada işin içinden çıkamadım, yardımınıza ihtiyacım var. Özetle durum şu: Merkez Sube bağlantısında Juniper Firewall'lar ile ADSL üzerinden VPN ile bağlantı sağlanacak. Yedek hat olarak

ccnamcse Guest

Standart Cisco 878 Router ile Juniper Yedekli Bağlantı

Merhaba Arkadaşlar,

Topolojisinide gönderdiğim bir çalışmada işin içinden çıkamadım, yardımınıza ihtiyacım var. Özetle durum şu:

Merkez Sube bağlantısında Juniper Firewall'lar ile ADSL üzerinden VPN ile bağlantı sağlanacak. Yedek hat olarak ise subeden G.sDSL ile Merkezde ki Frame Relay de sonlanan devre ile sağlanacak. Sorun şu ki; subede switch yok. Zaten PC sayısı 2 ve direk 878'e bağlı. Ayrıca bir portta Junipere baglı. Cisco 878 e tüm paketleri Junipere gönder komutu veriliyor. Buraya kadar sorun yok gibi. Yalnız ADSL hattı devre dısı oldugunda (Juniper) merkez baglantısı kesiliyor. Ve Cisco 878 deki stratik route tüm paketleri Junipere yolladıgı için subede döngü oluşması söz konusu. Böylece yedekli hat aslında çalışmamış olacak.
    Sizlerden bu konuda yardımınızı istiyorum Arkadaşlar.
    Cisco 878'e juniper devre dışı olunca paketleri diger hattan gönder diye nasıl derim. Bu acemi arkadaşınıza yardım ederseniz çok sevinirim..

Şimdiden herkese çok teşekkürler...
    Eklenmiş Resim Eklenmiş Resim

NoComment79 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Birde buraya bak belki sana bir fikir verir.Kendi yaptıgım bir proje
    http://www.ciscotr.com/forum/showthr...=8831#post8831

ccnamcse Guest

Teşekkürler umarım işe yarar ama bu gidişle düşünülen projede biraz değişiklik yapmak gerekecek.. bir sonuca ulasınca sizlerle paylaşacagım. İlginiz için tekrar teşekkürler.
    Umarım kısa zamanda çözerim

+ Konuyu Cevapla