Cisco Sertifika (CCNA, CCNP, CCSP, CCVP, CCIE) - Sayfa 2
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 36 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco Sertifika (CCNA, CCNP, CCSP, CCVP, CCIE)

abi aldım onu hatta vardı bence bende sadece sınavlarmı var orda yoksa dokuman fln da varmı...?

obyilan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

abi aldım onu hatta vardı bence bende sadece sınavlarmı var orda yoksa dokuman fln da varmı...?

yaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Dur atlma , kalirsan tekrar denersin.....

Ben tam 3 defa kaldim CCNA'de ama sonunda kalmamayi ogrendim, CCNA, CCNP, CCIP, ve CCIE yaziliya kadar geldim kismetse tum CCIE'yi eylude alrim....

Bunu sana biraz yurek vermek icin yazdim....
    Yaman

ya bı şimdi o senın verdıgın seyı ındırdım orda sadece sorular ve cevaplarımı var... konu fln anlatmıyormu orda

Alıntı obyilan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyw cok saol inş dedıgın gıbı olur. kı de olması gerek pazzartesı ılk ıkı sınavıma gırecem benzer sınav soruları varmı acaba daha once sertıfıkayı alan ark larda
    E sen sinav sorusu varmi dedin bende verdim
    Yaman

Al o zaman aciklamali olani.....

Once FREE diyene yere tikla, saat cikar bekle geri saysin sonrada indir gitsin....

http://rapidshare.com/files/90552537...2_V13.pdf.html
    Yaman

abi ama ogrendıgımız seyler yok burda bınary decımal hexadecımal cevırmelerı ve cısco ya gırıs konularını fln gorduk yedı katman varya onlardan fızıklsel katmana yenı gırıs yaptık onlarla ılgılı bişey yok bu sınav sorularında

Ha sen cisco acedemy sinavlaridan bahsediysun galiba, bunlar bende yok sanirsam pek bulamzasin bunlari...

Ben yardimici olayim dyecgim uykum var.....Yemde uzun surer eger analmadigin birsey varsa sor mesala?
    Yaman

Ha birde senin soracagin her sorun cevabi ve aciklamsi 2. dokumnda var belki soru tipa tip ayni olmaz ama o dokumani oku sasmazsin....
    Yaman

ya abi ben sana takıp ettıgımız lınkı verıyım bı bak sen ne ogrenıoz ona gore daha ıyı anlasabılırz bence http://www.cisco.com/warp/public/779...emo/start.html işte burdan 2 . unıteyeı yenı bıtırdık pazartesı ıkı sınava bırden gırıcez ... burdakı kaynaklara yakın turkce kaynak varmı ve bu konularla alakalı sınav sorularına benzer sorular varmı ...? abi senı yorduk yav kusura bakma hakkını helal et.....cok saol

Guzel kardesim,

Cisco Academey'den ogreniyorsun, bu konulari sana Cisco Acedemy'den daha kisa dah net analtacak baska bildigim bir ek yok, bu sitede dokumnalar var ama aynen istedigin gibisi yok.

Bak seninle soyle bir anlsma yapalim...Sen git bu kunulari guzelce okuyabildigin kadar oku....Pazar gunu Turkiye saati ile saat 10'da anlamadigin seyleri sor ben burada olurum....Eger anlarsan sorulara benzer sour diye birsey yok.

Soracaklari:

IP addressing, CLASSA nedir CLASSB nedir vs.. Privita eaddress ranges.
    Cisco OSI 7 layer model, hangi katmanda hangi protokol calisir
    Ethenet'tin hizi kactir, cat5 cable enuzun hangi mesafede calsir Gigabit ethernet nedir, switchler hangi cabloya hangi secim sayisini verir mesela, ethernet 100meg sayi 19(priority)vs
    L2 switchle L3 switching faki, fast switching ile process switchingin farki nedir
    VLAN nedir ne ise yarar..

mesala 10.0.0.0/16 maskesi nedir, 255.255.0.0 neden cunki /16 diyorki ilk iki octet tamamen dolu, cunki her octete 8 bit var, her bit 1'e cevirlirse 8 bit /8 olur 16 bit /16 olur, 24 bit /24 olur.

neden?

0 0 0 0 0 0 0 0 | 0 0 0 0 0 0 0 0 | 0 0 0 0 0 0 0 0 | 0 0 0 0 0 0 0 0 bu /0 demketir
    1 1 1 1 1 1 1 1 | 1 1 1 1 1 1 1 1 | 0 0 0 0 0 0 0 0 | 0 0 0 0 0 0 0 0 Bu /16 OLUR
    2 4 6 8 32 64 128 | 2 4 6 8 32 64 128 | | 0 0 0 0 0 0 0 0 | 0 0 0 0 0 0 0 0 | bU BINARY'den DECIMAL'la degsim olur her octetin sifirdan bire donusumu siryla 128 kadar gider ve toplamda her oktet doldu ise 255 toplam cikar.

yane bir octet doluysa her 0, 1 olmussa 255 olur buda maskeyi belirler.

sonucta IP address ve mask 10.0.0.0 255.255.0.0 olur buda kisaca 10.0.0.0/16 diye yazilir...

Konu yaman tarafından (01.03.2008 Saat 03:29 ) değiştirilmiştir.
    Yaman

+ Konuyu Cevapla