DMVPN' de port yönlendirme Hk.
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
DMVPN' de port yönlendirme Hk.

İki şube arası DMVPN kurdum gayet güzel bir şekilde çalışıyor. Bunu kurmamdaki amaç merkezdeki routerda static ip tanımlı diğer tarafta dinamik ip var ve dinamik olan taraf vodafon üzerinden internete

sbulut isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart DMVPN' de port yönlendirme Hk.

İki şube arası DMVPN kurdum gayet güzel bir şekilde çalışıyor. Bunu kurmamdaki amaç merkezdeki routerda static ip tanımlı diğer tarafta dinamik ip var ve dinamik olan taraf vodafon üzerinden internete çıkıyor ve ip ler cgnat arkasına vodafon alımış dolaysıyla 100 grup ip içinde ve port yönlendirmesi yapamıyorum şube tarafında ki cıhazlara. bende bunu aşmak için merkez olan tarafa dmvp hub olarak bir cıhaz tanımladım diğer tarafada spoke olarak tanımladım isteğim şu hub da tanımlı statik ipye gelen istekler spoke tarafına yönlensin ve ben cıhaza erişebileyim ma ne yaptıysam olmadı ip nat istatik olara port yönlendirmesi yapmama rağmen cıhazlara ulaşamıyorum ping de sıkıntı yok yanlız. Bu konuda desteğinizi bekliyorum

AcLMasteR isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

DMVPN kurdun ve spokeların birbirine erişiminde mi sıkıntı var anlayamadım ? hub daki static IP ye istek nereden gelen istekler ? DMVPN dışından HUB routerin statik olan IP sine gelen istekleri spoklara mı yönlendirmek istiyorsun ?
    The day that never comes

+ Konuyu Cevapla