Catalsyt vs Nexus Switchs
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2
Catalsyt vs Nexus Switchs

arkadaslar herkese selam, Nexus ile Catalyst Switchler arasında ki en önemli farklılıkları ve müşterilerin neden Nexus neden catalsyt switchleri tercih etme sebeplerini araştırıyorum. Bilen arkadaslar bana bu konuda yardımcı olabilir

eboyabatli is offline Junior Member

Default Catalsyt vs Nexus Switchs

arkadaslar herkese selam,

Nexus ile Catalyst Switchler arasında ki en önemli farklılıkları ve müşterilerin neden Nexus neden catalsyt switchleri tercih etme sebeplerini araştırıyorum. Bilen arkadaslar bana bu konuda yardımcı olabilir mi ?

AcLMasteR is offline Administrator

Catalyst; Kampüs network ürün ailesidir. Nexuslar ise Datacenter ürün ailesine ait ürünleri temsil eder. dolayısıyla ürünlerin desteklediği teknolojiler noktasında birbirlerinden ayrılırlar. ayrıca bu cihazların çalışma mimariside birbirinden farklıdır.
    Mimari için ; catalystler tüm işlemleri(control / data plane) Supervisor modulu üzerinden yaparken, nexus larüzerinde control plane işlemleri supervisor üzerinde yapılırken data plane işlemleri kartlar üzerinden yapılır deep buffer gibi özellikleri vardır.
    Teknoloji için; nexus ürünler vpc, fabricpath, FCoE, VxLAN gibi teknolojileri içinde bulundururken( kimisi lisans ile geliyor yada seçtiğiniz kart o teknolojiye uygun olması gerekiyor). catalystler stacking teknolojileri ( VSS,stackwise ), routing protocols( bunlar nexusta da var) gibi teknolojileri içinde barındırır. aslında kampüs ürün ailesinde ki çoğu tekonolji nexuslarda mevcut..
    Nexus ürün ailesinin paket işleme kapasitesi catalyst e göre daha yüksektir.

tabi bir de fiyat farklarıda oluyor. ancak bu kısımda istenilen duruma göre değişebilir...
    The day that never comes

+ Reply to Thread

Bookmarks