Cisco 5505 syslog ayarları
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco 5505 syslog ayarları

Merhabalar, Cisco nun internet trafiği ile ilgili anlık tuttuğu logları aynı ağda başka bir sunucuda göstereceğim yere belirli periyotlarda yedeklemek istiyorum. Sonra da bu logları manuel olarak Tübitak ' ın

cetinkarli isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco 5505 syslog ayarları

Merhabalar,
    Cisco nun internet trafiği ile ilgili anlık tuttuğu logları aynı ağda başka bir sunucuda göstereceğim yere belirli periyotlarda yedeklemek istiyorum. Sonra da bu logları manuel olarak Tübitak ' ın yayınladığı IP Log İmzalayıcı programı ile imzalatmak istiyorum. Bu işi manuel olarak yapan varsa bilgi verebilir mi?
    Web Filtreleme tarafında Websense kullanıyoruz. Websense' in loglarını alabiliyorum.
    Ama Cisco yu hiç bilmiyorum. İnternette birkaç video izledim ve makale okudum. Periyodik olarak dakika da bir dışarıda bir yere çıkartmak istiyorum logları böyle bir durum mümkün mü?

Teşekkür ederim.

root isimli Üye şimdilik offline konumundadır Moderator

Merhaba,

Cisco ASA 5505 üzerinde syslog komutları ile log'ları ilgili syslog sunucusuna yönlendirerek orada log'lar üzerinde istediğinizi yapabilirsiniz. Bunun için ASA'da aşağıdaki komutlar,

logging enable
    logging trap debugging

logging facility 16
    logging host inside syslog-sunucu-ip

snmp-server host inside syslog-sunucu-ip community test version 2c
    snmp-server community test

komutlarını kullanarak log'ları yönlendirin. Biz burada Rsyslog Server'a (Linux) ASA log'larını yönlendirerek syslog server üzerinde imzalama yapıyoruz. Websense log'larını nereye forward etti iseniz oraya ASA loglarını forward edin ve Websense'a ne işlem yaptı iseniz ASA loglarına da yapın.

Kolay gelsin.

cetinkarli isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Merhaba,
    Önce Centos kurdum sonra üzerine Rsyslog Server kurmaya çalıştım ama beceremedim. Hala uğraşıyorum. Umarım olur sizi bilgilendireceğim. Teşekkür ederim.

+ Konuyu Cevapla