Cisco / Network Eğitimlerine Nereden Başlamalıyım?
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

2007 yılından bu yana aktif olan ciscotr.com, artık " www.bilisim.pro " olarak devam edecektir.  
Mevcut mesajlarınız ve kullanıcı bilgilerinizle sitemizde katılıma devam edebilirsiniz.

+ Konuyu Cevapla
Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
Cisco / Network Eğitimlerine Nereden Başlamalıyım?

Arkadaşlar merhaba, Network ile çok ilgileniyorum ve Cisco öğrenmek istiyorum. MIS bölümü son sınıf öğrencisiyim ve mezun olmaya ramak kalmışken son senem de network üzerine yoğunlaşmak istiyorum. Nereden başlamalıyım temel

TRKR isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart Cisco / Network Eğitimlerine Nereden Başlamalıyım?

Arkadaşlar merhaba,

Network ile çok ilgileniyorum ve Cisco öğrenmek istiyorum. MIS bölümü son sınıf öğrencisiyim ve mezun olmaya ramak kalmışken son senem de network üzerine yoğunlaşmak istiyorum. Nereden başlamalıyım temel olarak bilgim mevcuttur ancak 0 dan başlarsam çok daha iyi olur diye düşünüyorum. Bu son senemi verimli kullanmak adına şuan nereden ve nasıl başlamalıyım yardımcı olabilir misiniz

Saygılar

153 kişi bakmış kimsenin bir fikri yok mu?

network_tutkusu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Dostum 3 yıldır network üzerine çalışan bir abin olarak şöyle söyleyeyim.

Network çok teorisi olan bir alandır. Alanında en çok kitap basılan bir bölümdür. Teoriye ne kadar çok girersen boğulursun. O nedenle daha çok uygulama tarafına yönelerek gidebilirsin.Bu anlamda packet tracer ve GNS3 sana yardımcı olacaktır.

Tavsiyem network alanında madem kendini geliştireceksin mutlaka CCNA'e yönel ve sertifikayı al derim.

Bu sertifikayı alma yolunda giderken daha fazla ilerlediğini zaten göreceksin.

Gelelim asıl soruna; 5LoTh hocamın Adım Adım CCNA Sertifikası Almak - 2016 güncel başlığını inceleyebilirisin.

Ama tavsiyem kitap, makale okuyarak bu işte ilerlenmeyeceğini ve mutlaka uygulama yapman gerektiğini kendine küpe etmen!

Çok teşekkür ederim.

+ Konuyu Cevapla