Re: DDR tetikleme - Cisco to GSM
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Re: DDR tetikleme - Cisco to GSM

ilker cevabın için teşekkür ederim. Şimdi , kiwi syslog manager ile bunu nasıl aşarım bilmiyorum. Sanırım bu işten vazgeçeceğim. Router üzerinde script yazılamayacağını öğrendim. Peki o zaman routerin bağlı bulunduğu

erdem harun Guest

Standart Re: DDR tetikleme - Cisco to GSM

ilker cevabın için teşekkür ederim.
    Şimdi , kiwi syslog manager ile bunu nasıl aşarım bilmiyorum. Sanırım bu işten vazgeçeceğim. Router üzerinde script yazılamayacağını öğrendim.
    Peki o zaman routerin bağlı bulunduğu eth. üzerindeki bir pc ye router üzerinden belli başlı debugları yollasam ve bu debug lar için yazılacak bir küçük programcıkla örn: belirleyeceğim bir debug la x.x.x.x adresine ping çekilse ve bu adres aslında network te kullanılmayan bir adres olsa ve router bunu interesting trafik olarak algılayıp DDR ile cep telefonumu arasa.... Sanırım olur.
    Zihni sinir bir proje.
    Aslında kafama takılan cep telefonuma gelen çağrıların arıza türüne göre bir veya iki kere ring yapması, Şöyleki : yukarıda yazdıklarım olursa, cep telefonumu arayan router bir kere çaldırısa cpu iki kere çaldırırsa hat olabilir, ama bu seferde modemcap ile ilgili bir sorun çıkıyor. Aynı modem için iki kere modem cap yapamıyorum.
    Dediğim gibi vazgeçtim. Ama yinede teşekkürler.....

---------------------------------
    Do you Yahoo!?
    The New Yahoo! Shopping - with improved product search

akgun ozsoy Guest

Standart RE: Re: DDR tetikleme - Cisco to GSM

en kolayi WhatsUp (WUP) kullan.
    turkcell'den unimesaj servisine uye ol.
    arizalar cebine sms olarak gelsin.

veya WUP kurulu makineye modem tak.
    her devre icin ses mesaji kaydet.
    cep telefonunu arasin ve ses mesajini okusun.
    (mesela : "harun.net down" :)

akgun.

-----Original Message-----
    From: erdem harun [mailto:[email protected]]
    Sent: 01 Ekim 2003 Çarşamba 15:40
    To: [email][email protected][/email]
    Subject: [cisco-ttl] Re: DDR tetikleme - Cisco to GSM

ilker cevabýn için teþekkür ederim.
    Þimdi , kiwi syslog manager ile bunu nasýl aþarým bilmiyorum. Sanýrým bu iþten vazgeçeceðim. Router üzerinde script yazýlamayacaðýný öðrendim.
    Peki o zaman routerin baðlý bulunduðu eth. üzerindeki bir pc ye router üzerinden belli baþlý debuglarý yollasam ve bu debug lar için yazýlacak bir küçük programcýkla örn: belirleyeceðim bir debug la x.x.x.x adresine ping çekilse ve bu adres aslýnda network te kullanýlmayan bir adres olsa ve router bunu interesting trafik olarak algýlayýp DDRile cep telefonumu arasa.... Sanýrým olur.
    Zihni sinir bir proje.
    Aslýnda kafama takýlan cep telefonuma gelen çaðrýlarýn arýza türüne göre bir veya iki kere ring yapmasý, Þöyleki : yukarýda yazdýklarým olursa, cep telefonumu arayan router bir kere çaldýrýsa cpu iki kere çaldýrýrsa hat olabilir, ama bu seferde modemcap ile ilgili bir sorun çýkýyor. Ayný modem için iki kere modem cap yapamýyorum.
    Dediðim gibi vazgeçtim. Ama yinede teþekkürler.....

_____

Do you Yahoo!?
    The <http://shopping.yahoo.com/?__yltc=s%3A150000443%2Cd%3A22708228%2Cslk%3Atext%2Csec%3Amail> New Yahoo! Shopping - with improved product search

Yahoo! Groups Sponsor

ADVERTISEMENT
    <http://rd.yahoo.com/M=256694.4002236.5216697.1261774/D=egroupweb/S=1705004726:HM/A=1784493/R=0/id=noscript/SIG=11q7p9e7k/*http://webevents.yahoo.com/universal/intolerablecruelty/>
    <http://us.adserver.yahoo.com/l?M=256694.4002236.5216697.1261774/D=egroupmail/S=:HM/A=1784493/rand=263095619>

Bu listenin Cisco Systems ile dogrudan herhangi bir baglantisi bulunmamaktadir.

Listeden cikmak için [email][email protected][/email] adresine bir e-posta gönderebilirsiniz.

Your use of Yahoo! Groups is subject to the Yahoo! Terms of <http://docs.yahoo.com/info/terms/> Service.

Canturk Baysal Guest

Standart Re: Re: DDR tetikleme - Cisco to GSM

Neden snmp trap özelliğini kullanmıyorsunuz? Bulabileceğiniz birsnmp trap handler programı ile sorunu halledebilirsiniz. Çoğu snmp programı artık sms desteğide veriyor. Örneğin whats up gold. hatta sms atan bir programı tetikleye bilirsiniz...

Canturk Baysal

----- Original Message -----
    From: erdem harun
    To: [email][email protected][/email]
    Sent: Wednesday, October 01, 2003 3:39 PM
    Subject: [cisco-ttl] Re: DDR tetikleme - Cisco to GSM

ilker cevabın için teşekkür ederim.
    Şimdi , kiwi syslog manager ile bunu nasıl aşarım bilmiyorum. Sanırım bu işten vazgeçeceğim. Router üzerinde script yazılamayacağını öğrendim.
    Peki o zaman routerin bağlı bulunduğu eth. üzerindeki bir pc ye router üzerinden belli başlı debugları yollasam ve bu debug lar için yazılacak bir küçük programcıkla örn: belirleyeceğim birdebug la x.x.x.x adresine ping çekilse ve bu adres aslında network te kullanılmayan bir adres olsa ve router bunu interesting trafik olarak algılayıp DDR ile cep telefonumu arasa.... Sanırım olur.
    Zihni sinir bir proje.
    Aslında kafama takılan cep telefonuma gelen çağrıların arıza türüne göre bir veya iki kere ring yapması, Şöyleki : yukarıda yazdıklarım olursa, cep telefonumu arayan router bir kere çaldırısa cpu iki kere çaldırırsa hat olabilir, ama bu seferde modemcap ile ilgili bir sorun çıkıyor. Aynı modem için iki kere modem cap yapamıyorum.
    Dediğim gibi vazgeçtim. Ama yinede teşekkürler.....

------------------------------------------------------------------------------
    Do you Yahoo!?
    The New Yahoo! Shopping - with improved product search
    Yahoo! Groups Sponsor
    ADVERTISEMENT

Bu listenin Cisco Systems ile dogrudan herhangi bir baglantisi bulunmamaktadir.

Listeden cikmak için [email][email protected][/email] adresine bire-posta gönderebilirsiniz.

Your use of Yahoo! Groups is subject to the Yahoo! Terms of Service.

+ Konuyu Cevapla