Route Reflectorde OUT yönünde Policy yazýlabilmesi
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
Route Reflectorde OUT yönünde Policy yazýlabilmesi

<pre>Merhaba Route Reflector olarak tanımladığım bir router üzerinde onun IBGP client ına Out yönünde Route map yazdığımda (local prefi deðiþtirmesi için ) bunun etkili olmadığını görüyorum bunu GNS3 te Cisco

ciscoturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Cisco-TTL - RSS Bot

Standart Route Reflectorde Out Yönünde Policy Yazılabilmesi

<pre>Merhaba Route Reflector olarak tanımladığım bir router üzerinde onun IBGP client ına Out yönünde Route map yazdığımda (local prefi deðiþtirmesi için ) bunun etkili olmadığını görüyorum bunu GNS3 te Cisco 2691 Router routerda yapıyorum,

R2---EBGP---- R1(RR)-------IBGP-------------R3

R1 de

router bgp 100
    no synchronization
    bgp log-neighbor-changes
    neighbor 3.3.3.3 route-reflector-client
    neighbor 3.3.3.3 remote-as 100
    neighbor 3.3.3.3 route-map MEHMET out
    route-map MEHMET permit 10
    set local-preference 130

R3'te R2 den gelip R1'e ebgp ile gelip oradan ibgp'ye inject olan routelar için local prefi 130 görmem lazým diye düşünüyorum, bu sorun sadece Route Reflectorde ortaya çıkıyor yani R1'i RR olmaktan çıkarsam set ettiğim prefixte görebiliyorum ve sorun sadece dediðim gibi OUT yönü için geçerli

Mehmet Özdem
    Türk Telekom IP Grubu

ciscoturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Cisco-TTL - RSS Bot

Standart Route Reflectorde OUT yönünde Policy yazýlabilmesi

Merhaba,

MPLS konusunda daha çok juniper routerlar ile tecrübem var fakat, neden out yonde local preference ayarlamak istediğinizi anlayamadım.

Genellikle local-pref birden fazla route aldığınız takdirde route u alan routerda in yönde local-pref atayarak tercih önceliklendirmesi yapmak ve diğer routerlarada best route unuz değiştiği için yeni best route u local-pref attriube ile birlikte yollayarak tüm as in tercihini değiştirmektir.

Dolayısı ile gönderdiğiniz örnekte kendi as iniz içerisinde local pref tercihizi değiştirmek için RR da in yönde uygulayacağınız import policy RR ın route tercihini değiştirecek ve out yönde istediğiniz local pref değeri ile as içerisinde dağıtılmasını sağlayacaktır.

Eğerki r3 başka bir peer dan bu route da alıyor ve tum as in tercihini farklı şekilde yönlendirmek istiyorsanız durum değişir.

İyi Çalışmalar.

ERCIN TORUN

Soul isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator

Merhaba

Arkadaşlar topology hakkındaki yorumlarınıza saygı duyuyorum ancak Mehmet Bey bunu deneme amaclı yapıyor ve sorusu gayet mantıklı.

LP nin RR ile kullanılmaması gibi bşr kısıt hatırlamıyorum. Ancak next hop bilgisinden kaynaklı bu problem olmus olabilir.
    Sunu deneyebilirsiniz. R2 gelen networkler için LP 130 yapın bakalım içeri LP yi kaç olarak inject edecek? birde R3 ebgp bilemiyor nexthopself komutunu ekleyin bakalım ne degisecek sonucu bildirebilirmisiniz.

İyi çalışmalar
    www.cliguru.com

+ Konuyu Cevapla