İş Arıyorum, CCNA Sertifikam var
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
İş Arıyorum, CCNA Sertifikam var

Herkese Merhabalar, CCNA sertifikasi sahibiyim, ayrica CCNA sınavının konusu icerisinde olan Temel IOS komutlari, Routing Protokolleri ( RIPv2, EIGRP, OSPF), Access-Lists, NAT & PAT, Spanning-Tree Protokolu, VLAN Olusturma, Wireless Teknolojileri,

networker isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Standart İş Arıyorum, CCNA Sertifikam var

Herkese Merhabalar,

CCNA sertifikasi sahibiyim, ayrica CCNA sınavının konusu icerisinde olan Temel IOS komutlari, Routing Protokolleri ( RIPv2, EIGRP, OSPF), Access-Lists, NAT & PAT, Spanning-Tree Protokolu, VLAN Olusturma, Wireless Teknolojileri, Wan Teknolojileri konusunda ve konfigurasyonlarinda temel duzeyde bilgi sahibiyim.

Suana kadar yaptıgım is gorusmelerinde, tecrubem yeterli bulunmadıgı icin olumlu bir sonuc alamadım malesef. Sahada ve de ofiste tecrube edinebilecegim bir is arıyorum.

Tesekkurler

sadece okunması icin yazmamistim bu yazıyı, ancak simdilik sadece oyle oldu :)

cevap yazan olmadi.. :(

burner Guest

Slm;

Degerli arkadasim, turkiye de CISCO daha yeni bir technology, inanki bu sector su anda herkes icin cok zor....CCNA imis, CCNP imis, CCIE imis, ..... hikaye.Sadece bu certler ile is bulmak. Tecrube dahi yetmiyor, turkiye de cok yonlu olman gerekir biraz, mesela system i bileceksin(Win, Unix...), Yazilim biraz, Database biraz, WebDesign&developing, PLC, HP, Northel, ...cisco nun yanida en azindan birikitanesi olmali...Cisco R&S kendi basina yetmiyor, SP, Sec, Voice,...vs bilmen gerekiyor...Turkiye de istenilen eleman = All In One(baska bir degisle Amele)

Sakin olaki umitsizlige kapilma bu yazdiklarimdan dolayi, eger bir seye baslamis isen ona devam et, ve gelistir kendini bilgide bir noktaya geldiginde zaten o sana kendiliginden birseyler vermeye basliyacaktir...

Ama illede simdi is bulmak istiyor isen yalan soyleyeceksin, ben sunu yaptim surda, bunu yaptim, ben surada sunu gormustum,(little bit luck may success)...sunu biliyorum bunu biliyorum demiyeceksin(fail)...

Iyi gunler

yaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

Bu yalan atma isi mecburu kardesim, sadece Turkiyede degil her yerde. Yani biraz tutugunu koparabilecek olmalisin.

Simdi yalan derken bunlar mecburi ve mahsum yalanlar, kimseye bir zarari yok, (tabi fukara networktan baska) ama zaten kimse seni alipta hemen ne oldugunu bilmeden gec su networkun basina yonet'te gorelim demez,derse zaten eline saglik, o network a gecmis olsun.

Birde arkana guveniyorsan at yalani, cunki ben'de ufak tefek attim (yazsam buraya sigmaz) ama yapamaiyacagim birseyin yalanini atmadim, karsima cikdigi zaman tam olarak bilmesemde neyi nerede bulabilecegimi "kaynagini" bildigim seyler icin mahsum yalanlar attim. Ama kesinlikle uzaktan yakindan alakadar olmadigim bir konu hakkinda yalan soylemdim. Olay soyle gelisiyor "bir seyi tam olarak bilmiyorsan - 2 suna sor 1 buna sor, dinle gozle derken ahada network engineer oldun ciktin".

Yane zor is, simdi konusturma beni, gerekirse oyle bir filim dondereceksinki, o attigin yalanlari desteleyecek.

------When the rain falls it does not just fall on one mans house-----, boyle birseydi.

Yane ------eger yagmur yagarsa islanan sadece sen degilsin-----gibi....Dermissim.
    Yaman

:))

Ikinizi de yorumlarinız icin cok tesekkur ederim..

Eger ise boyle gireceksem, isim gercekten cok zor demekki. Cunku masum da olsa bu sekilde olmayan tecrubelerimden bahsetmek benim icim cok cok zor olur.

Allah' im yardım et..

hakan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Senior Member

kimse sizden birşeyi ezbere bilmeniz, söyler söylemez yapmanızı beklemez, bekliyorsa öyle adama bir çift lafım olur.. Elbette istenen bişeyi araştırıcaksınız ve notlarınıza bakıcaksınız, herkesin bir routerı yada herhangi bir networkü ezbere kurduğunu düşünmeyin o yüzden notlarınıza, kaynaklarınıza, arşivinize iyi bakın işim bitti diye kaldırıp atmayın..

Yataghan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Arkadaşlar konu açılmışken iş bulma konusunda nerelerden faydalanıyorsunuz ?

pedantic isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

İK sitesi yok adamakıllı Kariyer Yenibiris gibi amele yerler var..Oralardada aynı ilanlar 6 ay dolanıyor enaz.

Yataghan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Member

Arkadaşlar iş bulma konusunda tavsiye edeceğiniz yerler var mı ?

erginyavuz61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Junior Member

Merhaba arkadaşlar bende yaz boyu bir yerlere girebilmek için çabaladım; gittim konuştum şuan okulum var ama haftada 3 gün boş olacağımı söyledim para da çok cüzzi bir miktarda istedim sadece yol yemeği karşılayacak şekilde.. Bt de ccna eğitim aldım öncesinde bir yaz telekomda staj yaptım ileri ingilizce, orta ölçüde almanca ve fransızca biliyorum mühendislik fakültesinde okuyorum ama gelin görün ki şansım yok :)
    Bu sebepten dolayı tüm moralim sıfırlandı network alanında teorikde bildiklerimi pratiğe dökmek istedim sadece ama böyle işte..
    Forma girmeyeli de bir altı ay oldu insanda biraz şans olacak.
    Konuya açana da teşekkürler içimi döktüm birazzz:)

+ Konuyu Cevapla