HDSL Nedir
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
HDSL Nedir

Merhaba, Yurt disindan erisim HDSL olacak denince TT'nin vermedigi bir altyapi seklini projelendiremezsiniz. Senkron internet erisimi istiyorsaniz TT'nin tarifeler sayfasinda bulunan fakat pratikte vermedigi G.SHDSL internet erisimini dusunmus olabilirsiniz. 2

Suat Serdar CANER Guest

Standart HDSL Nedir

Merhaba,

Yurt disindan erisim HDSL olacak denince TT'nin vermedigi bir altyapi seklini projelendiremezsiniz. Senkron internet
    erisimi istiyorsaniz TT'nin tarifeler sayfasinda bulunan fakat pratikte vermedigi G.SHDSL internet erisimini dusunmus
    olabilirsiniz. 2 alternatifiniz var, ya TT'den Frame/Relay internet erisimialacaksiniz ya da bir ISP uzerinden ozel devre
    (Leased Line) ile erisim saglayacaksiniz. Altyapi secimi yapildiktan sonra bagli oldugunuz santraldeki port durumuna
    gore modem temin edersiniz.

Iyi calismalar.

Kai Geek Guest

Standart RE: HDSL Sorunu

Pardon Suat hakli, yurtdisi bolumunu okumamistim. TT veya herhangi bir ISP ile gorusup sonra modeme karar verin eger sube ile merkez yurt icinde ise ozaman dedigim modeller uzerinde arastirma yapin.

Suat Serdar CANER <[email protected]> wrote: Merhaba,

Yurt disindan erisim HDSL olacak denince TT'nin vermedigi bir altyapi seklini projelendiremezsiniz. Senkron internet
    erisimi istiyorsaniz TT'nin tarifeler sayfasinda bulunan fakat pratikte vermedigi G.SHDSL internet erisimini dusunmus
    olabilirsiniz. 2 alternatifiniz var, ya TT'den Frame/Relay internet erisimi alacaksiniz ya da bir ISP uzerinden ozel devre
    (Leased Line) ile erisim saglayacaksiniz. Altyapi secimi yapildiktan sonrabagli oldugunuz santraldeki port durumuna
    gore modem temin edersiniz.

Iyi calismalar.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Suat Serdar CANER

From: [email][email protected][/email] [mailto:[email protected]] On Behalf Of Erdinc Erten
    Sent: Friday, January 06, 2006 2:49 PM
    To: [email][email protected][/email]
    Subject: RE: [cisco-ttl] HDSL Sorunu

merhaba

sorunumu daha acik bir sekilde anlatmaya calisacagim. musterimiz multnational bir firmanin turkiye ofisi ve kullanacaklari uygulamanin 512k daha yuksek upload gerektirdigi soyleniyor bu sebepten merkez ofisten bunun hdsl olmasi gerektigi soylenmis. ve ayni sekilde kullanmamiz gereken router ciscoc2811 olacagi soylenmis. tum ofislere merkez ofisden erisilmesi gerekiyor.fakat ben secmem gereken hdsl modemin ne oldugunu bilmiyorum. Thomson speedtouch 605s gibi bir modemden bahsedildi. fakat gordugum kadari ile bu adslmodemler gibi modem/router ozelligine sahip bir model. bu benim icin uygungelir mi? eger degilse uygun olan urun ya da tavsiye edebileceginiz bir model nedir?

herkese ilginiz icin tesekkur ederim.

+ Konuyu Cevapla