ISDN Manuel Arama Yaptırma
CLI Guru - Cisco Eğitim ve Danışmanlık Merkezi |

+ Konuyu Cevapla
Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
ISDN Manuel Arama Yaptırma

Selam Bahadır ; Konfigürasyonunu görmek lazım ama , Serial interface’in altında backup interface şeklinde bir komut girili olması lazım.Girili değilsede ona gir ve bir taraftan serial interface’i down et otomatik

Orkun Şentürk (Probil - İstanbul) Guest

Standart ISDN Manuel Arama Yaptırma

Selam Bahadır ;

Konfigürasyonunu görmek lazım ama , Serial interface’in altında backup interface şeklinde bir komut girili olması lazım.Girili değilsede ona gir ve bir taraftan serial interface’i down et otomatik olarak bağlanacaktır.

Kolay Gelsin.

Orkun

From: [email][email protected][/email] [mailto:[email protected]] On Behalf Of Bahadyr" Girtten
    Sent: Monday, December 05, 2005 9:39 AM
    To: [email][email protected][/email]
    Subject: [cisco-ttl] ISDN Manuel Arma yaptýrma - Acil!

Selamlar,

Otomatik backup konfigurasyonu yapmadan ISDN baglantý manuel olarak yapýlabilir mi? Bununla ilgili komut nedir?

Bahsettiðim isdn test baglantýsý degil, o 2 saniyeliine baðlanýp düþüyor sanýrým.

Backup hattýmýzda ya da konfigurasyonda bir problem var, geçici olarak karþý taraftan modem-to-modem baðlantý oluþturmak gerekiyor. Manuel backup aramasý olarak düþünebilirsiniz :)

Selamlar
    Bahadýr

Bahadır Girtten Guest

Standart RE: ISDN Manuel Arama Acil!

Merhabalar,

Backup Interface tanımlıydı (dialer interface olarak). Amadevreye girmemişti, o an en kısa şekilde şubedeki birine bir komut girdirerek bağlantı yaptırabilir miyim diye düşünüp manuel arama yaptırma imkanını sormuştum.

Aslında Şubeye gidince farkettim ki TDM Hattın merkez ucunda (E1) Serial interface Up Line Protocol Down gördüğüm sorunlu hattın diğer ucu olan Şubede Serial interface Up, Line protocol Up gözüküyor. Hattın düştüğünü anlaşılmadığı için backup devreye girmemiş.

Bu şekilde hattın gittiğinin anlaşılmamasıgibi bir problemle daha once karşılaşan oldu mu? Hatınbir ucu, hatta sorun oldugunu anlarken diğer tarafın anlayamaması garip geldi bana.

Bahadır

Orkun Åžentürk (Probil - Ä°stanbul) <[email protected]> wrote:
    Selam Bahadır ;

Konfigürasyonunu görmek lazım ama , Serial interface’in altında backup interface şeklinde bir komut girili olması lazım.Girili değilsede ona gir ve bir taraftan serial interface’i down et otomatik olarak bağlanacaktır.

Kolay Gelsin.

+ Konuyu Cevapla